Milli sporcumuz İzmir'e dünya şampiyonluğu getirdi

Kanada'da 16 ile 23 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen Laser 4.7 Dünya Şampiyonası yarışlarında ülkemizi ve İzmir'imizi temsil eden milli sporcu Derin Baytur'dan U16 kategorisi içinde dünya şampiyonluğu geldi

SPOR 25.08.2019, 12:51 25.08.2019, 14:17 Ozan Gümüş / ozangumus@izmirgundem.com
Milli sporcumuz İzmir'e dünya şampiyonluğu getirdi

Toplamda 33 ülkenin 117 sporcusunun katılarak kıyasıya çekiştiği Laser 4.7 U16 Erkekler kategorisinde Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi'nden mücadelelere katılan genç ve milli sporcu Derin Baytur, kazandığı 71 puanla kendi sınıfı içinde dünya şampiyonu oldu. Baytur ayrıca, genel sıralamada ise beşincilik başarısını göstererek Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiğini kanıtladı.

İzmir'i gururlandıran genç sporcular

Erkekler Laser 4.7 kategorisi içerisinde Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi'nden Alican Uğurlu ve Uygar Kızılkaya'nın da katıldığı müsabakalarda, Ege Bölgesi'nden 2 sporcu gencimiz daha ülkemiz adına kozlarını paylaştı. Erkekler Laser 4.7 kategorisinde mücadele eden sporcularımızdan Alican Uğurlu dünya altıncılığı başarısını gösterirken, Uygar Kızılkaya 12. sıraya, Turgutreis Yelken Kulübü'nden Umut Eyriparmak 17. sıraya, B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi'nden Batu Özonur 25. sıraya, İstanbul Yelken Kulübü'nden Ali Berk Birer ise 13. sıraya yerleşti.

Kızlar Laser 4.7 kategorisinde ise 20 ülkenin 63 sporcu gençleri ter dökerken, ülkemizi temsil eden Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü'nden Zülal Alev Erkan dünya beşinciliğini elde ederken, İzmirli temsilcimiz Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi'nden Aslı Akbeniz de turnuvayı 22. sırada noktaladı.

Karşılama töreni için halka davet

Yapılan turnuva sonrası ülkemize dünya şampiyonluğunu getiren genç sporcu Derin Baytur, 25 Ağustos Pazar günü saat 19:20'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda düzenlenecek bir tören ile karşılanacak.

Yorumlar (0)
az bulutlu