Karşıyaka'dan çıkan milli gurur kaynağımız

Kanada’nın Kingston şehrinde gerçekleştirilen Laser 4.7 Dünya Şampiyonası’nda çok önemli kazançlara imza atarak U16'da dünya şampiyonluğu kazanan Karşıyakalı ulusal yelken sporcuları, ilçelerinde coşkulu bir kalabalıkla karşılandı

Karşıyaka'dan çıkan milli gurur kaynağımız

U16 kategorisinde Dünya Şampiyonluğu kazanan Derin Baytur ve derece almış milli yelkenciler için Karşıyaka Yelken Tesisleri’nde kutlama organize edildi. Kulübün düzenlediği etkinliğe; milli sporcular ve ailelerinin yanı sıra, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Yelken Şubesi Başkanı Seyhan Evlioğlu, Divan Kurulu Başkanı Fatih Diniz ve şube yönetimi üyeleri de katıldı.

Daha çok şampiyonluklar için!

(KSK) Karşıyaka Spor Kulübü’nün İzmir temel taşlarından birisi olduğuna dikkat çeken Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, “KSK Yelken Şubesi elde ettiği başarılarla bizleri gururlandırıyor ve ulusal takımlarımıza başarılı sporcular çıkarıyor. Bu manada gençlerimizi ve kulübünü yürekten seven KSK Başkanı ve Yelken Şubesi yönetim kurulunu da tebrik ediyorum. Yelkenciliğin geçmişi, bugünü ve geleceğini çok fazla önemsediğimi ifade ediyor ve dereceye giren bütün sporcularımızı, çocuklarımızı kutluyorum. Daha nice başarılı şampiyonluklarda bir araya gelmek üzere” ifadelerini kullandı.

KSK Başkanı Büyükkarcı da şampiyonluk konuşmasında “Bu harika sporcuları yetiştiren anne ve babalara minnettarım. Emeği olan Yelken Kulübü yönetimine; verdiği ve vereceği yardım dolayısıyla Federasyon Başkanımıza huzurunuzda teşekkürlerimi sunuyorum. Yavrularımızla ne kadar gurur duyarsak duyalım az gelir” cümlelerini kullandı.

Yorumlar (0)
-1°
açık