Felci sona erdirmek için yüzecekler

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu'na bağlı Çanakkale Rotary Kulübü " 33. Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması" organize ediyor. Rotary'nin 1989'dan bu yana çocuk felcine bağlı hastalığı sona erdirmek amacıyla bu yıl 12 ülkeden 170 yabancı ve 600 yerli katılımcı olmak üzere toplam 770 yüzücü yer alacak

Felci sona erdirmek için yüzecekler

Uluslararası Rotary 2440. Bölge 5. Grup Kulüplerinden Çanakkale Rotary Kulübü’nü öne çıkaran sosyal sorumluluk çalışmalarından biri olan ve her sene kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını anarak gerçekleşen Çanakkale Boğazı’nı yüzerek geçme yarışması bu sene 33'üncü kez düzenlenecek. Çanakkale Rotary Kulübü’nün günümüzden 33 sene önce yürütmeye başladığı ve kulüp üyelerinin 9 ay kadar süren verimli faaliyetleri sonucunda düzenlenen yarışmaya bu sene rekor bir sayı ile en küçüklerinin 2005, en büyüklerinin ise 1941 doğumlu olduğu 12 farklı dünya ülkesinden 170 yabancı, 600 yerli katılımcı olmak üzere toplam 770 yüzücü kulaç atacak.

30 seneyi aşan bir zamanda ve uluslararası düzeyde böylesi devasa bir etkinlikte ev sahibi olmaktan büyük onur duyduklarını ifade eden Çanakkale Rotary Kulübü Başkanı Hakan Pamukçu, “İki kıtayı bir araya getiren ve dostluğun, barışın, kardeşliğin değerine dikkat çekmek gayesiyle düzenlenen 33. Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışmamız bu sene rekor bir katılım oranıyla hayata geçecek. İlhamını Çanakkale Boğazı’nda görüşmüş bir antik çağ öyküsü olan Hero ve Keander’ın hüzün verici aşk öyküsünden alan etkinliğimizde atılan kulaçlar; Avrupa kıtasında şehitler toprağı Gelibolu Yarımadası’nın Eceabat kumsalıyla Asya kıtasındaki Çimenlik Kalesi kumsalı arasında 3,5 deniz mili uzaklıkta geçilecek. İki yakayı bir araya getiren 105 dakikalık zaman diliminde bitecek olan yüzme yarışmasında 280 görevli fiilen katkı koyacak. Yüzme Federasyon takviminde bulunan, yabancı ve yerli 2 bin insanın seyrettiği, 17 kamu kurumu ve kuruluşların da desteklediği 33. Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışmamıza tüm yurttaşlarımızı çağırıyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu