Bostanlıspor’a oryantiring de 1 ikincilik, 1 üçüncülük…

Bostanlıspor, Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Aksaray’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nın 1. Ayağı olan "Türkiye Oryantiring Federasyonu 1. Kademe Aksaray Oryantiring Yarışması"nda bir ikincilik, bir de üçüncülük kazandı.

SPOR 16.11.2020, 12:39 ecem ata
Bostanlıspor’a oryantiring de 1 ikincilik, 1 üçüncülük…

Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde gerçekleştirilen, Türkiye'nin 26 farklı ilinden 65 kulüp ve 526 sporcunun katıldığı şampiyonaya dört sporcusu ile giden ve oryantiring branşında ilk kez resmi bir yarışta mücadele eden Bostanlıspor’un elde ettiği sonuç başarı olarak kabul edildi.


Oryantiring branşında ilk kez federasyonun resmi yarışmalarda mücadele eden Bostanlıspor’da Büşra Altun 21 yaş kadınlarda 32 sporcu arasından 2. Gelerek takımına oryantiring branşındaki ilk “Türkiye İkinciliği” madalyasını kazandırdı. 50 yaş kadınlarda da Gülşeker Altun üçüncülüğü elde ederek Bostanlıspor’un ikinci madalyasını getirdi.


Bostanlıspor’un kardeş sporcuları, erkekler 16 yaş grubunda da 58 sporcu ile yarıştı. Emircan Beklen 18., Sametcan Beklen de 21. Oldu.


Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy, Oryantiring’deki ilk madalyalarını ilk yarışta elde etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “sporcularımıza teşekkür ederiz. Karşıyaka’yı ve Bostanlıspor’u başarıyla temsil ettiler. Elde edilen 2 madalya bizim için onurdur. Oryantiringde daha büyük başarılara imza atacağız. Harika bir organizasyon gerçekleşmesini sağlayan, bize her konuda destek veren, teşvik eden Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz’e teşekkür ederiz. Hasan Dağı ve Güzelyurt’ta yapılan yarışmalarda takımımızı organize eden ve kafilemize başkan olarak destek olan Cengiz Altun’a da minnetlerimizi sunuyoruz. Başarıda katkısı büyük” dedi.

Yorumlar (0)
30°
az bulutlu
banner202