Altın Kızlar Amatör Branşlarda Zirvede

Süper Lig'de İzmir'i delegasyon eden tek futbol takımı olan Göztepe, atılıma geçtiği amatör branşlarda da madalyalı sporcularıyla ön tasarıya çıkıyor.

SPOR 10.08.2019, 11:19 10.08.2019, 11:22
Altın Kızlar Amatör Branşlarda Zirvede

Sarı-kırmızılıların ulusal okçusu Yasemin Ecem Anagöz, triatloncu İpek Öztosun ve yüzücü İpek Mercan Aydın, milli ve beynelmilel yarışmalarda elde ettiği başarılarla hem kulübün hatta ülkenin gururu oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyespor'dan geride bıraktığımız ay Göztepe'ye aktarım olan 20 yaşında olan Anagöz, Rio 2016 Olimpiyatları'na katılarak Türk sporuna damga vurdu. 2018 yılında okçulukta gezegenin en iyi bayan sporcusu seçilen Anagöz, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında madalyalara ambargo koydu. 2020'de Japonya'da tertip edecek Tokyo Olimpiyat Oyunları'na katılıp tarihte ilk defa bu branşta madalya almayı amaçlayan ulusal okçu, yine ay yıldızlı bayrağı başarı ile dalgalandıracağını ifade etti.

Gençler Başarısı Yüz Güldürdü

Göztepe'nin 24 yaşında olan ulusal triatloncusu İpek Öztosun da 2010 senesinde başladığı kariyerine çoğu muvaffakiyet ilave etti. Balkan Şampiyonası'nda şu ana kadar 3 şampiyonluk kazanıp toplam 6 madalyanın içeren matematik öğretmeni Öztosun, Avrupa Gençler Şampiyonası'nda da 2'ncilik kürsüsüne çıktı.

Son olarak geride bıraktığımız hafta İstanbul'da tertip eden Balkan Şampiyonası'nda gümüş madalyanın içeren Öztosun, tıpkı Öztosun gibi hayalinin 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılmak olduğunu söyledi. Göztepe'nin en genç sporcularından olan 13 yaşında olan yüzücü İpek Mercan Aydın ise Trabzon'da uygulanan Türkiye Yüzme Şampiyonası'nda 50 metre sırt kategorisinde 1'inci olmayı muvaffak oldu.

Küçük yaşına karşın çoğu organizasyonda Göztepe'yi delegasyon eden Aydın, beynelmilel arenada maç etmek için gün saymaya başladı.

Yorumlar (0)
24°
açık