Yiyip kilo alamayanlara bir iyi haber daha geldi!

Çok yiyip bir türlü kilo alamayan kişilere bir güzel haber daha verildi. Bilim insanları bu kişilerin ilerleyen yıllarda da kilo almayacağını belirlediler.

Yiyip kilo alamayanlara bir iyi haber daha geldi!

Çok yiyip bir türlü kilo alamayan kişilere genellikle pek çok kişi özeniyor. Bilim insanları bu kişiler üzerinde detaylı bir araştırma yaptılar. Yapılan araştırma sonrasında bu kişilerin gelecek yıllarda da kilo almayacakları belirlendi. Yapılan araştırmaların derinleştirilmesi üzerine yağ hücrelerinin daha küçük ve daha aktif oldukları ve bu durumun genetik olduğu belirlendi. Çok yemek yiyenler ancak bir türlü kilo alamayan kişiler bu yüzden zayıf kalmayı başarıyorlar. 

Zayıf insanlar hep zayıf kalacaklar

İngiliz gazetesi olan Daily Mail yaptığı  bir haber sonrasında bilim insanlarının zayıf insanlar hakkında gerçekleştirdikleri çalışmaları gündeme taşıdılar. Zayıf insanların çok yemelerine karşın bir türlü kilo alamama durumlarının genetik olduğunu ve genetik avantajları değerlendirdiklerini ortaya koydu. 

Çok yiyip bir türlü kilo alamayan kişilere kilo sorunu olan ve sürekli dikkat etmek zorunda kalan insanların sürekli özendikleri ifade ediliyor. İsviçreli araştırmacılar tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre bu bulguların dünya üzerinde gerçekleştirilen bir ilk çalışmanın sonucu olarak ifade ediliyor. Genellikle yağ hücrelerinin genetik olarak farklı olmasından dolayı şanslı gruba dahil oldukları ifade edildi. İlerleyen yıllarda da bu kişilerin genetik anlamda kilo bakımından son derece şanslı olduklarını ortaya koydular. Bu kişilerin büyük bir çaba sarf etseler de kilo almak konusunda sıkıntılar yaşayabilecekleri ifade edildi. 

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu