İzmir’de Sağlık Zirvesi

İzmir İli Halk Sağlığı Hizmetlerine ilişkin İl Değerlendirme Toplantısı Balçova’da yapıldı.

SAĞLIK 09.10.2019, 15:51 09.10.2019, 15:55 Melis Çivici / meliscivici@izmirgundem.com
İzmir’de Sağlık Zirvesi

Sağlık Bakan Yardımcı Prof. Dr. Emine Alp Meşe başkanlığında gerçekleştirilen İzmir İli Halk Sağlığı Hizmetlerine İlişkin İl Değerlendirme Toplantısı Balçova Termal Otel’de yapıldı.

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe toplantının açılış konuşmasında, Bakanlık olarak 1. Basamak sağlık hizmetlerine çok önem verdiklerini belirterek, özellikle anne ve çocuk sağlığı, ergen ve ruh sağlığı, bağımlılıkla mücadele konularının asıl eğildikleri konuların başında geldiğini ifade etti. Bununla birlikte bulaşıcı hastalıkların ve çocukluk çağı hastalıklarının önlenmesi konularını da titizlikle takip ettiklerini kaydetti.  Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, yaptığı konuşmada “Bugün burada hizmetlerimizde hep birlikte daha iyiye nasıl ulaşırız, bunları değerlendireceğiz.  Çözüm önerileri getirdiğimizde bizler merkezde, sizler sahada elimizden geleni yapacağız” dedi.

 Değerlendirme Toplantısına; Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Halk Sağlığı Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kara, İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop, İzleme Değerlendirme ve İstatistik Daire Başkanı Mahmut Bikeç, Hukuk ve Mevzuat Daire Başkanı Halil Şen, Kanser Daire Başkanı Dr. Murat Türkyılmaz, Tüberküloz Daire Başkanı Dr. Erhan Kabasakal, Aile Hekimliği Daire Başkanı Uzm. Dr. Ayşe Çuhadar Bulut, Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanı Dr. Tuba Esra Şahlar ile Müdürlük yöneticileri, Aydın ve Balıkesir illerinin İl Sağlık Müdürleri ile Halk Sağlığı Başkanları, Manisa ilinin ise Kamu Hastaneleri Başkanı da katıldı.

Toplantının sonunda Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Meşe, aile hekimlerinden oluşan heyetle bir araya geldi. Aile hekimleri tarafından sahada yaşanan sorunlar, talepler ve çözüm önerileri dile getirildi.

Yorumlar (0)
-0°
açık