İşkolikseniz altında hiperaktive ve dikkat eksikliği olabilir

Günümüzde işkoliklik ciddi bir sorun haline gelirken uzmanlar altında yatan sebepler arasında hiperaktive ve dikkat eksikliği olabileceğini ifade ettiler.

İşkolikseniz altında hiperaktive ve dikkat eksikliği olabilir

Günümüzde hayat telaşı ile birlikte herkes daha fazla çalışmanın ve daha fazla kazanmanın peşine düştü. Ancak bu durum abartıldığı zaman işkoliklik olarak değerlendiriliyor. Ruh ve sinir hastalıkları uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar sonrasında bu davranış bozukluğunun altında çocukluk yaşlarda yaşanan bazı travmaların sebep olabileceği belirtildi. 

İşkolikliğin altında yatan sebepler araştırılmalı

İşkoliklik bazen abartıldığı zaman kişinin ve çevresindeki kişilerin hayatlarını da olumsuz bir şekilde etkilediği biliniyor. Altında yatan sebeplere bakıldığı zaman en çok dikkat eksikliği ve hiperaktive ön plana çıkıyor. Yetişkinlerde bastırılmaya çalışılan ve gerekli tedavilerin yapılmaması halinde işkoliklik olarak ortaya çıkan sorun kişinin tüm hayatını derinden etkiliyor. 

Dikkat eksikliği olan kişilerin genellikle işe odaklanamayacakları düşünülür. Ancak uzmanlar dikkat eksikliği olan kişilerin belirli süreçlerde dikkatlerini topladıklarını ve hatta bir işe çok iyi bir şekilde yoğunlaşabildiklerini ortaya koydu. Günümüzde yaşanan sorunlarla başa çıkmak konusunda kendilerine bir duvar ören kişiler genellikle işkolik tavırlar sergileyerek bu sorunları gözardı etmek isterler. İşkoliklik ciddi boyutlara ulaştığı zaman mutlaka tedavi edilmesi ve uzman bir yardım alınması gerekir. 
 

Yorumlar (0)
12°
açık