Bornovalılara sağlıkta kolaylık

Sosyal belediyecilik görüşüyle görevini yerine getiren Bornova Belediyesi, sağlık branşındaki faaliyetleriyle de örnek olmaya devam ediyor. 'Evde Yaşlı, Bebek, Gebe, Lohusa Bakım Hizmetleri' ile 'Ağız ve Diş Sağlığı Kontrolü' ve 'Diyetisyen Hizmeti'nin yanı sıra eğitim etkinlikleri ve faaliyetleri sonucunda bütün ihtiyaç sahibi ailelerin yanında yer alıyor

Bornovalılara sağlıkta kolaylık

Bornova Belediyesi sağlık bölümünde gerçekleştirdiği projelerle ihtiyacı olan yurttaşların yardımına koşuyor. Organize edilen eğitimlerle Bornovalılar bilinçlendirilirken, belediye personeliyle çalışma gösterdikleri 'Evde Bakım Hizmetleri' dar gelirli veya ihtiyaç sahibi ailelerin yanında yer alıyor. Bakım hizmetleri çerçevesinde görev alan belediye personeli, ağız ve diş sağlığı, evde yaşlı bakımı, gebe, lohusa, bebek bakımı gerçekleştirirken, Özgül Gündüz Halk Sağlığı Merkezi'nde ise diş sağlığı bakımıyla beraber diyetisyen hizmeti de sunuyor.

Bebekler ve anne adayları yakın takipte

'Evde Gebe ve Lohusa Bakım Hizmetleri' ve 'Evde bebek, çocuk Bakım Hizmetleri' çerçevesinde görev alan ebe ile hemşireler, hamile ve lohusa kadınlarının kontrollerini bizzat evlerinde gerçekleştiriyor. Hamilelerin açlık kan şekeri ile kolesterol kontrolleri sağlanırken,  hamileliğin gelişimi ile kilo kontrolü de gözlem altında tutuluyor.

Yeni anne olmuş kadınlara da lohusalık döneminin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için bebek emzirme eğitimi yapılarak, bebeğin kilo, boy, karın ve baş çevresinin takibi gerçekleştiriliyor. Buna ek olarak bebeğin psikomotor gelişimi süreci gözlemlenerek aşı kontrolü de sağlanıyor.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu