AK Parti'ye anket şoku!

Gelecek Partisi'ne en az yüzde 10 oranında oy geleceği ve oyların çoğunun AK Parti'den olacağı öne sürüldü.

POLİTİKA 24.02.2020, 15:03 24.02.2020, 15:17
AK Parti'ye anket şoku!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun yakın çevresine en az yüzde 10 oranında oy olacaklarını ve bu oranın büyük bir bölümünün AK Parti'den geleceğini söylediği öğrenildi.

Diğer yandan Davutoğlu'nun masasındaki ankete göre AK Parti'nin oyunun yüzde 30'un altında indiği belirtildi.

 
AK Parti'den ayrılmasının ardından Gelecek Partisi'ni kuran ve partisinin Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurmaylarına en az yüzde 10 oranında oy alacaklarını söylediği belirtildi.

Yeniçağ gazetesinin haberine göre, Davutoğlu'nun gerçekleşecek ilk genel seçimde AK Parti seçmeninden büyük bir kitlenin kendilerine yöneleceğine inandığı ve AK Parti tarihinde şimdiye kadar en çok oy alan genel başkan olmasının da bunda etkili olacağını düşündüğü öğrenildi.  

Diğer yandan Davutoğlu'nun masasındaki ankette iktidar partisinin oy oranınında büyük bir erime olduğu ifade edildi. Gelecek Partisi'ndeki ankete göre, AK Parti'nin oy oranının yüzde 30'un altına indiği kaydedildi. Söz konusu ankette, kararsızların büyük bir orana sahip olduğu ve Gelecek Partisi'nin kararsızların oyunu almak için çalışma yürüteceği kaydedildi.  
 

Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu