Bornova Kaymakamı'na dişli bir rakip

İzmir’de ikamet eden yabancı kökenli iş insanı Daryna Bochok, Bornova’nın okçuluğa ve atlara olan tutkusuyla bilinen kaymakamı Fatih Genel'e okçuluk konusunda meydan okudu

Bornova Kaymakamı'na dişli bir rakip

Atlara olan tutkusu, ok atıcılığı ve Türk kültürünün geleneksel sporlarıyla ilgilenerek Bornova'da adından oldukça çok bahsettiren sıradışı kaymakam Fatih Genel’e, İzmir’de ikamet eden Ukrayna kökenli olan ve yabancı yatırımcılara mevduat danışmanlığı yapmakla ilgilenen başarılı iş insanı Daryna Bochok’tan karşılaşma çağrısı geldi.

Türk kültürüne ait gelenekleri toplumsal hayata ve kendi yaşamına aksettiren İzmir'in Bornova Kaymakamı Genel, ata binmesinin dışında ilgilendiği okçuluk sporunu olan düşkünlüğü ile bu spora ait ve aynı zamanda Osmanlı Dönemi'nde okçuların kullandığı yüzük olan "zihgir" yapımıyla ilgilenmesiyle biliniyor. Kaymakam Genel'i sosyal medya platformlarından takip ettiğini dile getiren Bochok, Kaymakam Genel'le bir müsabakada karşılaşmak istediğini belirtti.

Daha önceki zamanlarda kendi ülkesinde okçulukla ilgilendiğini ifade eden Daryna Bochok, Genel'e yaptığı meydan okuma çağrısını şu cümlelerle duyurdu;

"Sayın kaymakamımız, olağan bir bürokratik oligarşinin meydana getirdiği sınırların dışında, hayvan ile doğa tutkusuyla yurttaşların içinde hayatına devam eden biri olarak tanındı. Karizmatik tavrıyla yurttaşlarla candan bir iletişim kuran kaymakamımız, gençlere başarılı bir rol model olarak da karşımıza çıkıyor. Fakat onun yayı tutuşuna ve ok atarken çizdiği duruşu incelediğimde, hedefimi kendisinden daha iyi tutturacağımı düşünüyorum. Eğer kabul ederse, mütevazı bir etkinlikle, kendisiyle karşılaşmak istiyorum ve meydan okuyorum. İyi bir karşılaşma yaşanacağını düşünüyorum"

Yorumlar (1)
Akın Yüksekoğlu 6 ay önce
çok ilgi çeker, bornova kaymakamı hodri meydan diyecek mi?
11°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur