Torbalı’da “Haybeden Gerçeküstü Aşk”

Yılmaz Erdoğan tarafından kaleme alınmış ve sahnelenmiş Haybeden Gerçeküstü Aşk isimli tiyatro oyunu, Torbalı’da Elif Özdemir ve Meriç Kırık tarafından yeniden sahnelendi.

Torbalı’da “Haybeden Gerçeküstü Aşk”

Yılmaz Erdoğan tarafından kaleme alınan ve Demet Akbağ’la 2007 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahneledikleri Haybeden Gerçeküstü Aşk isimli tiyatro oyunu Torbalı’da yeniden seyirci karşısına çıktı. Elif Özdemir ve Meriç Kırık tarafından sahnelenen oyun, Torbalı Belediyesi tarafından ücretsiz organize edildi.  Yüzlerce tiyatroseverin izlediği tiyatro, büyük beğeni toplarken belediye tarafından ücretsiz tiyatroların yıl içerisinde Torbalı seyircisi ile buluşmaya devam edeceği belirtildi.

Yılmaz Erdoğan’a ait Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar adlı kitaptan tiyatroya uyarlanan romantik komedi türündeki oyun seyircilerin büyük beğenisini topladı. Geçmişten günümüze kadın erkek ilişkilerinin mizahi bir dille yansıtıldığı ve izleyenlerin kadın-erkek fıtratına dair derin düşüncelere daldığı oyunun başrollerini paylaşan Elif Özdemir ve Meriç Kırık da başarılı performanslarıyla göz doldurdu.

Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serkan Tekin ise yaptığı açıklamada bu tip organizasyonların devam edeceğini belirterek, “Belediye başkanımız İsmail Uygur’un talimatları ile kültür, sanat ve spor etkinliklerimiz hızla devam ediyor. Bu kapsamda çok güzel bir oyunu daha sanat severlerle buluşturduk. Benzer gösterilerimiz ve organizasyonlarımız devam edecek. Yine belediye bünyesinde kurduğumuz Kent Tiyatrosu’nda da çalışmalar devam ediyor. Onlar da en kısa sürede ilçe ve ilçe dışında gösterilerini gerçekleştirecek” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu