Karşıyaka’da eğlenceli Balkan gecesi

Karşıyaka Belediyesi ve Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Zafer Haftası kutlama programları çerçevesinde “Rumeli ve Balkan Gecesi” temalı eğlenceli bir gece organize etti

Karşıyaka’da eğlenceli Balkan gecesi

Fikri Altay Mahallesi'nde bulunan Ahmet Beko Spor Tesisleri’nde düzenlenen kutlamalarda Karşıyaka Belediye Bandosu ile Rumeli Beyo, konser alanını dolduranlara Karşıyakalılara dopdolu bir müzik gecesi yaşattı.

CHP İzmir Milletvekilleri Kani Beko ile Özcan Purçu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin haricinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda İzmirli eğlence dolu Balkan Gecesi'ne katıldı. Türkülerin ve şarkıların hep beraber söylendiği kutlamada; birlik, beraberlik ile dayanışma ruhuna yönelik mesajları verildi. 30 Ağustos Zafer Bayramı ise bu kutlama etkinliğinde bir defa daha coşkulu bir şekilde kutlandı.

Eşi Öznur Tugay'la beraber kutlamalara katılan Başkan Tugay “Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olması kaydıyla, atalarımızın hayatları uğruna verdiği mücadeleler sonucunda; ülke nedir, bağımsızlık nedir, bağımsız bir vatanın yurttaşı olmak nedir diye biliyoruz ve buna sahip olmanın değerini çok iyi kavrıyoruz. Mekanları cennet olsun. Bugün hepinizle bu ulusal hisleri yaşamaktan, hep birlikte olmaktan büyük onur duyuyoruz. Bundan sonra da mahallelerimizde bu gibi kutlamalar düzenlemeye, birlik içinde olmaya devam edeceğiz. Yanımızda olan ve coşkumuzu paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
10°
parçalı az bulutlu