Kardeş Türküler'den muhteşem İzmir performansı

Çiğli Belediyesi'nin düzenlediği “Zafer, Barış ve Kurtuluş” programı çerçevesinde gerçekleştirilen Kardeş Türküler konserine Çiğlili yurttaşlar büyük ilgi gösterdi

Kardeş Türküler'den muhteşem İzmir performansı

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, konser etkinliğine katılan sanatçılar ile Çiğlili yurttaşlara daha fazla yeşilin olduğu bir Çiğli dileğiyle çam fidanı hediye etti.

Çiğli Belediyesi'nin “Zafer, Barış ve Kurtuluş” kutlama programı çerçevesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi'yle beraber “Her ses bir nefes, her nefes bir fidan” anlayışıyla Kardeş Türküler'in sahne aldığı harika bir konseri gerçekleştirildi. Konseri dinlemeye gelen Çiğlili vatandaşlara, ilçenin ağaçlandırılmasına fayda sağlamaları için fıstık çamı fidanı hediye edildi. Çam fidanı etkinliğine ve Kardeş Türküler'in konserine gösterilen ilgi hayli büyük oldu.

Kardeş Türküler'in Anadolu coğrafyasının binlerce senelik tarihinden ilham alarak dile getirdi parçalar dinleyicilerden tam not aldı. Sahnede unutulmaz bir gösteri gerçekleştiren Kardeş Türküler'in farklı birçok yöreden seslendirdiği parçalara türküseverler konser sonuna kadar hep birlikte eşlik etti.

Konser sonrasında coşkulu Çiğli halkına hitap eden Başkan Gümrükçü, “Barış için, dostluk için, kardeşlik için ifade ettiğimiz deyişler, ezgiler, batıyla doğunun karışımı ve Anadolu coğrafyasının binlerce senelik tarihinin getirdiği nefes ve seslerdir. Yüreğinize, ağzınıza sağlık. Biz bu etkinliğimizi İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer'in destekleriyle gerçekleştirdi. Kendisinin selamlarını sizlerle paylaşıyorum. Şu an bu konserde barış adına türküler söylüyoruz, kadın cinayetlerinin yaşanmaması dileğiyle türküler söylüyoruz, ormanlarımız yok edilmesin diye türküler söylüyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu