İzmirliler kavunlu konserde neşe bulacak

Urla Belediyesi'nin Nohutalan Köyü'nde altıncısını düzenlediği "Nohutalan Kavun Festivali" Urlayı kavun kokusuna boğacak

İzmirliler kavunlu konserde neşe bulacak

Belediyenin bu altıncısını düzenlediği festival 24 Ağustos günü kapılarını İzmirlilere açacak. En iyi kavun yarışmasının düzenleneceği festivalde köyün tamamı adeta sarıya boyanacak. Nohutalan Kavun Festivali'ne başta Urlalılar olmak üzere tüm İzmir halkını davet eden Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, festival kapsamında düzenlenecek olan en iyi kavun yarışmasının dışında İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası'nın da konser vereceğini açıkladığı festivalde İzmir'in kavuna ve eğlenceye doyacağını ifade etti.

Urla Nohutalan Köyü'nde yetişen ve farklı, kendine özgü kokusu ve tadıyla öne çıkan Nohutalan kavunundan kısaca bahseden Başkan Oğuz, düzenlenecek olan festivalin hem üretici hem de yurttaşların yüzünü güldüreceğini dile getirdi. Çok farklı kokusu kavunların dolduracağı masalarda, üreticilerin festival boyunca yaklaşık 1500 adet kavun satacağına inandığını söyleyen Oğuz, festivale her sana daha fazla katılımın olduğu bilgisini de İzmirlilerle paylaştı.

En iyi kavun yanında pop müzik orkestrası

Festival alanında düzenlenecek en iyi kavun yarışmasının ve Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası konserinin etkinliği çok daha eğlenceli bir havaya sokacağına sözlerinde değinen Başkan Burak Oğuz, saat 11.00'de başlayacak olan festivale tüm vatandaşları davet etti.

Yorumlar (0)
14°
açık