İzmirli Gençlerin 'Yabancı' Adlı Sinema Filmi Londra'da Ülkemizi Temsil Edecek

Bir grup İzmir'li sanatsever gencin, tamamen kendi imkanlarıyla imece usülü çektikleri ''Yabancı'' sinema filmi; 10 yıllık köklü festival geçmişi olan Lift-Off Global Network film festivalinde özel seçkiye uygun bulunarak Londra'da ülkemizi temsil ederek yarışmaya devam ediyor.

KÜLTÜR-SANAT 22.09.2020, 13:06 Ecem Atabay
İzmirli Gençlerin 'Yabancı' Adlı Sinema Filmi Londra'da Ülkemizi Temsil Edecek

Çekim, kurgu ve renklendirme işlemlerinin tamamını kendi imkanlarıyla yapan Atakan Uğur Karagöz ve ekip arkadaşları, festivalde jürinin yaptığı eleme sonucu son elli beş film arasına giren YABANCI 20 Eylül'den sonra başlayacak olan Vimeo on demand üzerinden yapılacak ilk oylama  sürecinde Türk izleyicilerin kendilerine internet üzerinden oy vermelerini istiyor.

Bütün oyuncu ve çekim ekibinin  gönüllü olarak yer aldığı proje çekimlerine, 2016 yılında İzmir'in Dikili İlçesine bağlı Çandarlı Mahallesinde yapıldı. Neredeyse tamamı Çandarlı'da çekilen Yabancı (The Stranger)'nın bazı sahnelerinin çekimleri Bornova, Foça ve Karşıyaka gibi İzmir'in çeşitli ilçelerinde gerçekleşti.

Başrolde İlker Alkan ve Ayhan Pekbilgin'in yer aldığı filmin reji asistanlığını Beril Başaloğlu, uygulayıcı yapımcılığını ise Berker Mersin üstleniyor.

Filmin konusu şöyle;

Rıdvan ilk kez evinden, İzmir'den uzaklaşarak özendiği hayatı yaşayacağını düşünerek İstanbul'a gider. Ancak bir süre kaldıktan sonra yaşadıkları onu tekrar İzmir'e, ailesinin yanına dönmeye zorlar.O, hayali olan sinema filmini çekmek için döndüğünü söylese de, yakınları Rıdvan'ın aslında İstanbul'da yapamadığını düşünür. İstanbul'un kaosuna yabancı kalan Rıdvan,baba evinde bu yabancılaşmadan kurtulabilecek mi?

Oylamaya katılmak ve filmi izlemek için adres:

https://vimeo.com/ondemand/liftoffsessionssept2020f/456184763 

Fragman için

https://youtu.be/lwuUbfSPjZM

Yorumlar (0)
banner202