İzmir Torbalı'da 'Bardacık İncir Festivali' başlıyor

İzmir'in Torbalı ilçesinde Çapak mahallesinde yetiştirilen bardak cinsi incirin tanıtımı için 18 Ağustos Pazar günü bir festival düzenleneceği duyuruldu.

İzmir Torbalı'da 'Bardacık İncir Festivali' başlıyor

İzmir'in torbalı ilçesinde bölgeye has olarak üretilen bardak incirinin tanıtımının gerçekleştirilmesi için bir festival düzenlenmesine karar verildi. Torbalı ilçesinde yer alan Çapak Mahallesi ve çevresinde yetiştirilen incirin tanıtılırken bölgede kır turizminin faaliyet göstermesi için yapılacak festival çalışmaları için sona gelindi. 

Başkandan vatandaşlara davet!

Düzenlenmesi planlanan festivalde pek çok aktiviteye de yer verilecek. Konserler, halk oyunları, komedi gösterileri ve vatandaşların da katılabileceği çeşitli yarışmalarla renklendirilmesi bekleniyor. Türk Halk Müziğinin usta isimlerinden olan Nur Ertürk ile Bahar Şahin'in festivalde sahne alması ve sevenleri ile buluşması bekleniyor.

Bu özel festivale katılmak isteyenlerin İZBAN Tepeköy istasyonu üzerinden saat sabah 10:00 saatlerinden itibaren her saat başı ücretsiz olarak hizmet verecek belediye servislerini kullanabilecekleri duyurusu yapıldı. Torbalı üzerinden şenliğe katılmak isteyen kişilerin de bu servisleri kullanabilecekleri açıklandı. 18 Ağustos Pazar günü düzenlenecek festivalde incir dağıtımı da gerçekleşecek. İncirin çevre illerde de tanıtılması adının duyurulması için çalışmalar devam ediyor. Festivalde halkın eğlenmesi için pek çok aktivitenin çalışmaları hızla devam ediyor. 

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu