Coşkun Sabah İzmir'de festivale geliyor

Geçen haftalarda Çapak Mahallesi'nde Bardacık İnciri'ni tanıtan incir festivali organize eden Torbalı Belediyesi, bu hafta sonu Karakızlar Mahallesi'nde düzenleyeceği Börülce Festivali'yle İzmir turizmine katkı sağlamaya devam edecek

KÜLTÜR-SANAT 22.08.2019, 15:38
Coşkun Sabah İzmir'de festivale geliyor

Hem yerel değerlerin korunması ve tanıtılması, hem de kırsal kesimlere olan turistik ilginin artması ve turizmin yaygınlaşması hedefiyle Torbalı Belediyesi, düzenlediği yaz etkinlikleriyle İzmirlilere hizmet etmeye devam ediyor. Geçen hafta Çapak Mahallesi'nde organize edilen Bardacık İnciri Festivali sonrasında bu hafta sonu pazar gününde de bir başka kırsal yerleşim yeri olan Karakızlar Mahallesi'nde Torbalı Belediyesi'nin katkılarıyla Börülce Festivali düzenlenecek. Sahip olduğu kültürü, doğal ortamı, tarım ürünleri sayesinde insanların ilgisini çeken ve aynı zamanda İzmir'in en güzel kırsal alanlarından biri olan Karakızlar Mahallesi'nde gerçekleşecek festivalde, Belediye Başkanı İsmail Uygur bütün İzmirlileri görmek istediklerini dile getirdi.

Bardacık İnciri Festivali'nde olduğu gibi, dolu dolu geçecek olan Börülce Festivali'nde çeşitli gösteriler, Betmoon konserler, folklör oyunlarının sergilenmesinin yanında festival alanlarında kurulacak olan masalarda köy halkının emekleriyle üretilen ürünler, festivale gelen misafirlere satışa çıkarılacak.

İzmir içinden toplu taşımayla festival alanına gelmek isteyenler Tepeköy İZBAN İstasyonu'na gelerek, buradan her yarım içinde ücretsiz olarak kalkacak servisleri kullanabilirler.

Sahnede Coşkun Sabah olacak

Festivalde sahne alacak sanatçı Bahar Şahin'in haricinde Türk Sanat Müziği'nin önde gelen isimlerinden biri olan Coşkun Sabah da festivalde sevenleriyle buluşacak. Sabah saat 10'da başlayacak festivalde konserler ise saat 17.00'de gerçekleşecek.

Yorumlar (0)
24°
açık
banner202