Bağbozumuna filarmoni orkestrası damgasını vurdu

Zaman içinde adeta geleneksel bir hâle dönüşen Urla Bağbozumu Şenlikleri bu yıl da renkli görüntülerle coşkulu bir şekilde başladı. Etkinlik kapsamında düzenlenen kortej yürüyüşü sonrasında Urla Cumhuriyet Meydanı'nda üzüm sıkımı ile üzüm suyu ikramı gerçekleştirildi

Bağbozumuna filarmoni orkestrası damgasını vurdu

Urla'da elde edilen mahsullerin de gösterildiği etkinlik söyleşilerle devam etti. Olten Filarmoni Orkestrası'nın da akşam saatlerin verdiği konserde ise coşku doruklarda yaşandı. Üzüm yetiştiriciliğinin Urla ve Urlalılar için çok değerli bir anlama sahip olduğunu dile getiren Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, "İlk defa bir belediyenin kültür sanat programında sahneye çıkan Olten Filarmoni Orkestrası da şölenimize başka bir renk kattı. Tertiplediğimiz festivallerle hem yerel üreticimizin yüzünü güldürüyor hem de yurttaşlarımızın sanatla, eğlenceyle birlikte sağlıklı gıda için alışveriş yapmasını sağlıyoruz" diye konuştu.

Geleneksel Urla Bağbozumu Şenlikleri, gündüz erken saatlerde Urla'daki kortej geçişiyle başladı. CHP İzmir Milletvekilleri Atila Sertel ve Kani Beko'nun da katılımının haricinde Urla Kaymakamı Önder Can, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Urla Şarap Üreticileri ve Bağcılar Derneği Başkanı Can Ortabaş ile Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz ve çok sayıda yurttaş bu coşkuya ortak oldu. Urla Cumhuriyet Meydanı'na folklör ekibinin performanslarıyla süren şenlikte konuşma yapan Başkan Oğuz, Urla'yı tarımsal imalatta da ciddi bir yere taşıyacaklarını bildirdi.

Sabah saatlerinde süren söyleşi ve konserler sonrasında geceleyin de dünyanın çeşitli yerlerinde sahne almış Olten Filarmoni Orkestrası izleyicilere harika bir gece yaşattı. Urla Cumhuriyet Meydanı'nı dolup taşıran binlerce Urlalı sanatseverin büyük bir beğeniyle takip ettiği muhteşem konser sonrası orkestra, dakikalarca büyük bir coşkuyla ayakta alkışladı.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu