Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açılışı - CANLI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ında katılımlarıyla, Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açılıyor. Erdoğan'ın incelemelerinin hemen ardından açılış töreni yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşma yapıyor..

GÜNDEM 29.05.2020, 15:42
Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açılışı - CANLI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış töreni için Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'ne geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarabya'da bulunan Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden hastaneye helikopterle geldi. Erdoğan'ın ve beraberindekilerin maske taktığı görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, helikopterden indikten sonra golf aracıyla hastanede incelemelerden bulunmak üzere hareket etti. 

Erdoğan'ın incelemelerinin ardından açılış törenine geçilecek. 

"75 BİN METREKARE KAPALI ALAN"

Toplam 125 bin metrekare alana ve 75 bin metrekare kapalı alana sahip hastane, depreme dayanıklı olarak inşa edildi. Hastane muhtemel bir depremde zarar görmeyecek ve deprem sonrasında yaralıların tedavisinde etkin rol oynayabilecek.

"16 AMELİYATHANE İLE HİZMET VERECEK"

Hastane, 432'si yoğun bakım olmak üzere toplam 1008 yatak kapasitesine sahip olacak. Gerektiğinde her oda yoğun bakıma dönüştürülebilecek. Hastane, 16 ameliyathane ve son teknoloji ürünü tıbbi donanım ile hizmet verecek.

Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Feriha Öz'ün ismi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla hastaneye verilmişti.

Yorumlar (0)
25°
açık
banner202