Ömer Faruk Gergerlioğlu İzmir Aliağa Cezaevindeki İddiaları Adalet Bakanı'na Sordu!

Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na bir soru önergesi verildi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün cevaplaması istemi ile sunulan önergede " İzmir Aliağa Şakran T Tipi 1 Nolu Kapalı Cezaevi'nde 40 metrekarelik bir odada 23 kişinin kaldığı ve mahkumların sırayla uyuduğu iddialarını sordu. İşte detaylar..

GÜNDEM 14.02.2020, 18:39 14.02.2020, 18:56
Ömer Faruk Gergerlioğlu İzmir Aliağa Cezaevindeki İddiaları Adalet Bakanı'na Sordu!

Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na bir soru önergesi verildi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün cevaplaması istemi ile sunulan önergede " İzmir Aliağa Şakran T Tipi  1 Nolu Kapalı Cezaevi'nde 40 metrekarelik bir odada 23 kişinin kaldığı ve mahkumların sırayla uyuduğu iddialarını sordu. İşte detaylar..

Ömer Faruk Gergerlioğlu tarafından TBMM Başkanlığı'na sunulan soru önergesinin detayları şöyle;

Tarafıma iletilen bilgide: " Izmir Aliağa Şakran T Tipi 1 No'lu Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü'nde 40 m2 de 23 kişi kalmaktadır. Yatacak yer yok. Izmir Aliağa Şakran T Tipi 1 No'lu Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü'nde kalmakta olan erkek kardeşimin son görüşmemizde özellikle bu konuyu defalarca dile getirdiler. 40 m2 de 23 kişi kalıyoruz ve sırayla yatakta uyuyoruz. Pek çoğu sandalyede ya da yere oturarak sıra gelmesini bekliyor. Bu durum bize buralara daha çekilmez hale getiriyor. Sağlık açısından psikoloji ve biyolojik açıdan bu durum insanları zor durumda bırakıyor dediler." iddiaları yer almıştır. 

Bu bağlamda; 

  • Izmir Aliağa Şakran T Tipi 1 No'lu Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü'nde bahsi geçen iddialar dogru mudur?
  • Eğer bu iddialar doğruysa neden 40 metre karelik alanda 23 kişi kalmaktadır?
  • Izmir Aliağa Şakran T Tipi 1 No'lu Kapalı Ceza Infaz Kurumu Müdürlüğü'nde güncel tutuklu ve hükümlü sayısı kaçtır?
  • Izmir Aliağa Şakran T Tipi 1 No'lu Kapalı Ceza Infaz Kurumu Mildürlş'nde kapasite sayısı kaçtır ?
  • Izmir Aliağa Şahan T Tipi 1 No'lu Kapalı Ceza Infaz Kurumu Müdürlüğü'nde kalmakta olan mahkum sayısı ile yatak sayısı arasındaki fark kaçtır?
  • Türkiye'de ki tüm cezaevlerinde kalan tutuklu ve hükümlü sayısı kaçtır ?
  • Türkiye'de ki tüm cezaevlerinin kapasitesi kaçtır ?
  • Balcanlığınıza iletilmiş bu konularla ilgili şikayet var mıdır? 
     

Yorumlar (0)
25°
az bulutlu
banner202