Öğretmenden Öğrencisine Dayak İddiası

İzmir’in Bayraklı ilçesinde bir okulda öğretmen, öğrencisini pet şişeye tekme attığı gerekçesiyle dövdüğü için savcılığa verildi.

GÜNDEM 28.10.2019, 13:36 28.10.2019, 13:40 Melis Çivici / meliscivici@izmirgundem.com
Öğretmenden Öğrencisine Dayak İddiası

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, 8'inci sınıf öğrencisi E.Ç., pet şişeye tekme attığı için öğretmeni tarafından dövülünce, babası Tanju Ç. (40) öğretmen hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Olay, 25 Ekim'de, Kaymakam Özgür Azer Kurak Ortaokulu'nda meydana geldi. İddialara göre 8'inci sınıf öğrencisi E.Ç.'nin, okul bahçesinde ders yapılırken pet şişeye tekme atmasına kızan beden eğitimi öğretmeni Ş.A., tüm öğrencilerden olduğu yere çökmesini istedi. Bu sırada E.Ç. de Ş.A.'ya yakın yere çöktü. E.Ç., öğretmeninin başına yumruk ve vücudunun çeşitli yerlerine de tekme atması sonrası koşarak, rehber öğretmeninin odasına gitti. E.Ç. rehber öğretmenine durumu anlatırken Ş.A., bu kez odaya gelip öğrenciyi darp etmeye devam etti. Diğer öğretmenlerin müdahalesiyle Ş.A., odadan çıkartıldı. Durumun bildirilmesi üzerine E.Ç.'nin babası Tanju Ç. okula geldi. E.Ç., sınıftan okul çantasını alıp, hastaneye gitmek için hazırlandıkları sırada Ş.A. yine yanlarına geldi. Baba Tanju Ç.'ye de saldıran Ş.A., okul aile birliği üyelerinin ve öğretmenlerin müdahalesiyle dışarı çıkarıldı. Baba- oğul, hastaneye giderek, darp raporu aldı.

Olay hakkında açıklama yapan baba Tanju Ç., “Çocuğum okula gitmeye korkar oldu. Beni arayıp okula gelmemi, çocuğumun darbedildiğini söylediler. Okula gelip polis çağırdığımızda okul müdürü, polislerin çok yoğun olduğu gerekçesiyle gelemediğini söyledi. Böyle saçmalık görmedim” dedi.

Öğretmeni tarafından dövüldüğü iddia edilen E.Ç. ise, “Arkadaşlarım pet şişeyi ayaklarında gezdiriyorlardı, ben de tekme vurdum sonra öğretmenimiz, hepimize 'Çökün' dedi. Ben de onun dizinin dibine çöktüm. Başıma yumruk attı ve daha sonra da tekmeler savurmaya başladı. Ben de kaçıp, rehber öğretmenimizin odasına gittim. Takip edip, geldi ve burada da beni dövmeye devam etti. Diğer öğretmenlerimiz araya girip, ayırdı. Babamla birlikte okuldan çıkarken, 'Bu okulda artık Ş.A. var, çocuğunuzun kaydını sildireceksiniz' diye bağırmaya başladı. Çok korktum” diye konuştu.

Olayın ardından baba Tanju Ç.’nin hastaneden darp raporu alarak İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na öğretmen Ş.A. hakkında suç duyurusunda bulunduğu ifade edildi.

Yorumlar (0)
16°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur