Müjde! Kamuya 15 bin kişi alınacak!

Sağlık Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü'ne farklı alanlarda istihdam edilmek üzere toplam 15 bin kişinin alınacağı açıklandı.

Müjde! Kamuya 15 bin kişi alınacak!

Devlet kurumlarında istihdam edilmek üzere belli aralıklarla personel alımı gerçekleştiriliyor. Özellikle son dönemlerde ihtiyaç olması sebebiyle Sağlık Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü'ne yeni alımların gerçekleştirileceği yönünde duyurular yapıldı. 2 ay içerisinde yapılacak alımlarda gerçekleştirilecek alım sayısının ise 15 bin kadar olmasına karar verildi. 

En çok sağlıkçı alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni personel alımları hakkında bir açıklamada bulundu. 9 bin 576 boş kadronun olduğu öğrenildi. Bu boş kadroları doldurmak için ihtiyaca göre 8 bin 876 doktor 633 uzman doktor ve 67 yan dal uzman doktoru alınmasına karar verildi. Kura ile gerçekleştirilecek yerleştirmeler ise 11 Eylül Çarşamba günü yapılacak. 

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni bir açıklamanın ardından ise 4 bin 996 kişinin çeşitli bölümlerde istihdam edilmek üzere alınacağı açıklandı. Başvurular ise 24 Eylül ile 7 Ekim arasında açık alınacak. Ancak mühendis, avukat, laborant ve tekniker gibi departmanlar için başvuruların 12 23 Eylül tarihleri arasında devam etmesi bekleniyor. Başvuruların değerlendirilmesinden sonra iki ay içerisinde personel alımlarının gerçekleştirilmesi bekleniyor. 

Yorumlar (0)
10°
parçalı az bulutlu