MSÜ sınavı ne zaman? MSÜ sınav giriş yerleri hangi tarihte açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday belirleme sınavı için geri sayım başladı. Kara, deniz, hava harp okulları ve meslek yüksekokullarında öğrenim görmek isteyen adaylar MSÜ sınav tarihlerini merak ediyor. Peki 2020 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? MSÜ sınav giriş yerleri belli oldu mu? İşte 2020 MSÜ sınavı detayları…

GÜNDEM 31.05.2020, 13:37 01.06.2020, 14:47
MSÜ sınavı ne zaman? MSÜ sınav giriş yerleri hangi tarihte açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitelerine bağlı Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarında eğitim görmek isteyen adayların hazırlandığı MSÜ sınavına kısa bir zaman kaldı. Sınava hazırlanan  adaylar sınav giriş yerlerini ve sınav giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Askeri alanda eğitim veren Milli Savunma Üniversitesi  profesyonel subay ve astsubay yetiştirilmesini sağlıyor. Peki 2020 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? İşte sınav giriş yerlerinin açıklanacağı ve sınav giriş  belgelerin ilan edildiği tarih....

2020 MSÜ SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının ÖSYM Başkanlığı tarafından 14 Haziran 2020 tarihine ertelendiği açıklandı.

MSÜ SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav giriş belgesinin sınav tarihinden (14 Haziran) 10 gün önce ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor. Sınav giriş belgesinde adayın sınava gireceği bina, salon bilgisi ile fotoğrafı yer alıyor. 

MSÜ SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ÇIKARILIR?

Milli Savunma Üniversitesi sınav giriş belgesini çıkarmak isteyen adaylar ÖSYM’nin resmi internet sitesinden (https://ais.osym.gov.tr ) T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaparak sınav giriş belgelerini alabilirler.

MSÜ SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK?

MSÜ sınavına girecek adaylara Türkçe(40), Temel Matematik (40), Fen Bilimleri(20) ve Sosyal Bilimlerden(20) toplam 120 soru yöneltilecek. Adaylara bu soruların çözümü için toplam 135 dakika süre verilecek. Adaylar bu yıl içinde gerçekleşen sınavda aldıkları puanlar bu yıl için geçerli olacak.

Yorumlar (0)
28°
açık
banner202