MHP'li Osmanağaoğlu, kamyoncuların sorunlarını dinledi

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Aliağa Kamyon Garajını ziyaret ederek sorun ve isteklerine kulak verdi.

GÜNDEM 11.01.2020, 12:05 11.01.2020, 12:43
MHP'li Osmanağaoğlu, kamyoncuların sorunlarını dinledi

Kamyoncuların sorununu meclise taşıyacağını söyleyen MHP'li Osmanağaoğlu, çözüm bulunması gerektiğini belirtti. MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, "Esnaf arkadaşlarımızla beraber dert dinlemeye söz vermiştim, ondan dolayı geldim. Bazı konulardan dolayı bana iletmek istediğiniz ne varsa dinlemeye hazırım. Bu konuları mecliste de gündeme getireceğiz. Bunların takipçisi olacağız. İçiniz rahat olsun. Önümüzdeki hafta başkanıma da yazılı olarak bilgi de vereceğim. Hem İçişleri Bakanımızla hem Sanayi Bakanımızla hem de Çevre Bakanımızla konuyu görüşüp ilk önce bu alt yapının hazırlanmasının bitirildikten sonra kanunun daha insani şartlarda, daha esnaf arkadaşlarımızın uyum sağlayacağı bir hale getirilerek uygulanmaya başlanmasını talep edip takipçisi olacağız. Biz her zaman beraberiz. Biz esnafımızın rahat olması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Cumhurbaşkanımızı da bu konulardan haberdar etmeye çalışıyoruz. Haberdar oldukça bu kanun bu şekilde uygulamaya geçmeyecektir. Sizin sesiniz olmaya devam edeceğiz" dedi.

K belgelerinin sınırlandırılması hakkında önümüzdeki hafta bir teklif sunacağını vurgulayan Osmanağaoğlu, "K belgelerinin sınırlandırılması ile ilgili bir teklif vereceğim. K belgesi bizim buradaki insanımızı korumak için bir sınırlama getirilmesi lazım. Bununla ilgili bizim ne yapmamız gerekiyorsa sizin yol göstericiliğiniz ile beraber meseleyi gündeme taşıyacağız "ifadelerini kullandı.

Tamer Osmanağaoğlu, tonaj ve kilometre fiyatlarının belirlenmesi gerektiğini de belirtti. Osmanağaoğlu ayrıca, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odasını da ziyaret etti.

Yorumlar (0)
27°
az bulutlu