Kurban etleri konservelenecek

“Hilal Olsun Kampanyası” kapsamında 180 bin hisse kurban payını 4.5 milyon insana ulaştırmak için çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı, kurban etlerini Kemalpaşa’da konserveleyecek.

GÜNDEM 30.07.2019, 15:38
Kurban etleri konservelenecek

Türkiye’de kesilen tüm etlerin Zel İlikli Kemik Suyu Fabrikası’nda konservelere dönüştüğünü ifade eden Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, kurbanların Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü’nde görevli veteriner hekimler, din görevlileri, Kızılay yetkilileri ve noter eşliğinde İslami usullere göre kesildiğini, tüm süreçlerin kayıt altına alındığını söyledi. Tüm kurbanların bu fabrikada konserveye dönüştürüleceğini vurgulayan Dr. Kınık, “Yurt içinde kesilen kurban etlerinden elde edilecek kıyma ve kuşbaşı kavurmaları, 800 gramlık, 5 kilogramlık ve 10 kilogramlık kutularda konserve haline getirilecek. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak” dedi.

Zel İlikli Kemik Suyu Fabrikası Kızılay’ın hizmetinde

İZSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Zel İlikli Kemik Suyu Fabrikası sahibi Hüseyin Cengiz, tesislerinin hayırlı bir işe vesile olmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Tesiste gerçekleşen işlemleri sırasıyla anlatan Cengiz, “Dünya üzerinde ihtiyaç sahiplerine etleri ulaştırmak için Kızılay’la çalışıyoruz. Tesislerimizde ürünlerimiz hijyenik bir ortamda, tüm sağlık koşullarına uyularak üretiliyor. Bu sene Kızılay 5 ve 10'ar kilogramlık konserveler hazırlamaya karar verdi. Biz bu karara göre hazırlıklarımızı yaptık. Böyle bir çalışmanın içinde yer aldığımız için mutluyuz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
15°
açık