Koronavirüs'e karşı ilginç önlem: Günlük tutuyor

Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde teknisyen olarak görev yapan Bülent Menteşe, Türkiye'de ilk Koronavirüs vakasının görülmesinin ardından, gün içinde temas kurduğu kişilerin not alındığı bir günlük tutmaya başladı.

GÜNDEM 27.03.2020, 11:53 27.03.2020, 12:01
Koronavirüs'e karşı ilginç önlem: Günlük tutuyor

Teknisyen Bülent Menteşe, Türkiye'de yeni tip Koronavirüs vakası görüldüğü günden beri günlük tutmaya başladı. Her gün evden çıkınca temas kurduğu kişileri tarih ve saatiyle birlikte not alan Menteşe, virüs nedeniyle enfekte olma durumunda bunun çok işe yarayacağını söyledi.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde teknisyen olarak görev yapan Bülent Menteşe,  işe giderken ve eve dönerken tüm hijyen kurallarına dikkat ettiğini belirten Menteşe, Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının açıklanmasının ardından da günlük tutmaya başladığını söyledi. Sabah evden çıktıktan sonra, görüştüğü kim varsa tarih ve saatiyle birlikte not alan Menteşe not tutmanın, herhangi bir enfekte olma durumu karşısında karantina için büyük önem taşıyacağını söyledi.

Menteşe, "Gündelik hayatımda gittiğim yerleri yazıyorum. 2 metre alanımdaki insanları not alıyorum. Şu anda sizinle röportaj yaptığım için sizi de yazacağım. Bunları Allah korusun bir enfekte olma durumunda günlüğe bakarak sizinle iletişim halinde olmaları hayati olur. Böylelikle virüsün yayılmaması anlamında güzel bir tedbir olarak düşündüm. Umarım bugünleri atlatırız ve bunlarda birer anı olarak kalır” diye konuştu.

Yorumlar (0)
12°
açık
banner202