Kolonya satışı sınırlandırıldı

Türkiye'de koronavirüs vakasının ardından sonra kolonya satışları yurt genelinde arttı. İzmit'te talebe yetişemeyen kolonya satıcıları, kişi başı 250 gram kotası uygulamaya başladı. Litresi 25-30 TL olan kolonyanın fiyatı 100 TL'ye çıktı

GÜNDEM 12.03.2020, 12:54 12.03.2020, 13:20
Kolonya satışı sınırlandırıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de koronavirüs vakası tespit edildiğini duyurmasının ardından kendilerini virüse karşı korumak isteyen vatandaşlar, kolonya satılan iş yerlerine akınKolonya satıcılarının önlerinde uzun kuyruklar oluşurken, talebe yetişemeyen işletmeciler ise kota ile satışa başladı. 

Kolonya satıcılarının önlerinde uzun kuyruklar oluşurken, talebe yetişemeyen işletmeciler ise kota ile satışa başladı. İzmit'te kişi başı 250 gram kolonya satışı yapılırken, bazı kolonya üreticilerinin de fiyatları litre başına 100 TL'ye kadar çıkardığı öğrenildi.

"KİŞİ BAŞI 250 GRAMIN ÜZERİNDE VERMİYORUZ"

Kolonya satışına kota koymak zorunda kaldıklarını söyleyen Olguntürk, "Biz 15 gündür alkol bekliyoruz. Virüs çıkmadan önce de alkol ihtiyacımız vardı. Bizim alacağımız yere dün gelmiş, bize de yarın gelecek. Bugün elimizdeki ürünü idareli kullanmaya çalışıyoruz. İnsanlar, `Çocuğumuz var, büyüğümüz var, oğluma da kızıma da alacağım´ gibi taleplerle çok istiyorlar. O yüzden belli bir kota koyduk. Herkes bir miktar alabilsin, diye kişi başı 250 gramın üzerinde vermiyoruz. 5 kilo birine verirsek 5 kişinin hakkına gireriz, diye düşünerek elimizdekini idareli kullanmaya çalışıyoruz.

Yorumlar (0)
31°
parçalı az bulutlu
banner202