Kani Beko'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Kani Beko, yayınladığı bir açıklamayla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Kani Beko'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyet’in önemini anlatarak başladığı açıklamada Kani Beko, “Genç Türkiye Cumhuriyeti; kurucularının, genç, yaşlı, kadın, erkek, onu inşa edenlerin ve geleceğimiz olan gençlerin umudunun simgesi olmaya devam ediyor. Bulunduğu coğrafyada, yüzüncü yaşına yaklaştığı bu dönemde Cumhuriyetimizin kıymeti ile tarihi ve toplumsal önemi her geçen gün daha da anlaşılıyor. Başka coğrafyalara ilham kaynağı olmaya devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Beko, “Bilinmelidir ki; Cumhuriyet eşitliktir, özgürlüktür, kardeşliktir,  Cumhuriyet hukuktur, Cumhuriyet laikliktir, Cumhuriyet halk için tasada ve neşede halkla beraberliktir, Cumhuriyet halkın egemenliğidir. Bu ilkeler bizler için yüz yıla yaklaşan doğumunda ne kadar önemliyse, bugün de aynı ölçüde geçerlidir ve değerlidir” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’in günümüzde saldırı altında olduğunu belirten Beko, “İçinden geçmekte olduğumuz süreçte Cumhuriyetimize ve kurucu ilkelerimize dönük yaygın ve çok yönlü sistematik saldırılar yapılmaktadır. Bizler; bu ülkenin ezilenleri, ötekileştirilenleri, dışarıya atılmak ve yok sayılmak istenenleri ve tüm toplumsal güçleri ile beraber Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. İlkelerimizi, örgütlü toplumsal dayanışmayla ve bitmez bir enerjiyle savunmayı sürdüreceğiz. Cumhuriyetimize yönelik her tür tehdidi dostlukla, barışla, işbirliğiyle ve akıl yoluyla bertaraf edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu