İzmirli Parla sörfte tarih yazdı

Emr Windsurf ve Yelken Spor Kulübü sporcusu Parla Kabasakal, Fransa’daki 2023 Techno 293 Dünya Şampiyonası’nda U13 Kızlar Kategorisi’nde dünya şampiyonu oldu.

GÜNDEM 07.08.2023, 10:47
İzmirli Parla sörfte tarih yazdı

Emr Windsurf ve Yelken Spor Kulübü sporcusu Parla Kabasakal, Fransa’daki 2023 Techno 293 Dünya Şampiyonası’nda U13 Kızlar Kategorisi’nde dünya şampiyonu oldu. Geçtiğimiz aylarda İtalya’da düzenlenen 2023 Techno 293 Avrupa Şampiyonası’nda yine aynı kategoride Avrupa şampiyonu olan Kabasakal, hem Avrupa hem de dünya şampiyonu olan tek sporcu oldu.


EMR Windsurf ve Yelken Kulübü, Fransa’nın Quiberon bölgesinde gerçekleşen ve dünyanın birçok ülkesinden sporcunun yarıştığı 2023 Techno 293 Dünya Şampiyonası’nda rüzgar gibi esti. Şampiyonaya üç sporcusu ile katılan Emr Windsurf ve Yelken Spor Kulübü, yine tarih yazdı. Emr Windsurf ve Yelken Spor Kulübü sporcusu Parla Kabasakal, U13 Kızlar Kategorisi’nde “Dünya Şampiyonu” olarak İzmir’i gururlandırdı. Öte yandan 12 ülkeden 37 sporcunun yarıştığı Techno 293 U15 Kızlar kategorisinde Ela Baskak 7’nci, 11 ülkeden 63 sporcunun yarıştığı Techno 293 U15 Erkekler kategorisinde ise Demir Alabalık 6’ncı sırada yer aldı.Başkan Özkan: "Gurur duyuyoruz"


EMR Windsurf ve Yelken Kulübü Başkanı Kadri Özkan sporcularının her biriyle gurur duyduklarını belirterek “Çok emek veriyoruz. Sporcularımıza güvenim tam, Türkiye’ye çok daha büyük şampiyonluklar getireceğiz” dedi.Antrenör Polat: "Tarifi olmayan bir gurur"


Kulüp Antrenörü Emirşah Polat da “Hem Avrupa hem de Dünya şampiyonluğu olan tek antrenörüm, tek kulübüz. Bizim için tarifi olmayan bir mutluluk, tarifi olmayan bir gurur. Sporcularımız ve aileleriyle yürüttüğümüz güzel işbirliği sayesinde tarih yazmaya devam edeceğiz. Parla’yı, Ela’yı, Demir’i ve yarışlara katılarak bizi gururlandıran tüm sporcularımızı, emek veren herkesi kutluyorum” diye konuştu.


İzmirli Parla sörfte tarih yazdı

Yorumlar (0)
24°
açık
banner202