İzmirli esnaflardan Koronavirüs önlemi!

İzmir Kuru kahveciler Kuruyemişçiler ve Baharatçılar Esnaf Odası, işyerlerinde hijyene dikkat etmeleri konusunda üyelerini uyardı. Oda başkanı İlyas Gönen, Kemeraltı’nda bulunan işletmelerinde müşterilerine anti bakteriyel el dezenfekte hizmeti sunarak üyelerine örnek oldu.

GÜNDEM 13.03.2020, 12:19 13.03.2020, 12:23
İzmirli esnaflardan Koronavirüs önlemi!

İşyerlerinde bir aydır anti bakteriyel ürünleri hizmete sunduğunu hatırlatan Başkan İlyas Gönen, ‘O zaman gülümseyerek bakanlar şimdi hassasiyetimin ve konunun önemini daha iyi kavrıyor. Biz gıda işi ile uğraşıyoruz, kuruyemiş, baharat, kurukahve. Yani toplum sağlığını doğrudan etkileyen bir mesleği icra ediyoruz. Herkesten fazla dikkatli olmamız lazım. İşyerlerinin temiz olması ve müşterilerine de hijyen ürünler sunmaları için oda olarak üyelerimize de mesajlar gönderdik. Tüketicilerin içi rahat olsun, kuru gıda ürünlerini gönül rahatlığı ile esnaf işletmelerinden temin edebilirler’ dedi.

Kemeraltı’na gelin

İzmir halkına da çağrıda bulunan İlyas Gönen, ‘Corona virüsü için açıklanan tedbirlerden birisi de kalabalık ortamlardan mümkün olduğunca uzak durmak. AVM ler de özellikle hafta sonları çok sayıda insanın aynı ortamda bulunduğu mekanlar. Buralarda insan yoğunluğu mevcut hava sirkülasyonunun yapılmasına olanak vermiyor. Ayrıca insan yoğunluğu, bulaşıcı hastalıkların yayılmasını da kolaylaştırıyor.

Tüketicilere alışverişlerini Kemeraltı gibi esnaf işletmelerinin ağırlıklı olduğu ferah ortamlarda yapmaları için çağrıda bulunuyorum. Kemeraltı gibi esnaf çarşıları, üstü açık, ferah alışveriş merkezleridir. Havaların güzel olduğu şu günlerde insanlar kendilerini kapalı ortamlara hapsetmesin, her türlü ihtiyaçlarını tarihi çarşımızda ve güleryüzlü, samimi esnaf işletmelerimizden karşılayabilirler.’ diye konuştu.

Yorumlar (0)
31°
parçalı az bulutlu
banner202