İzmir'de Sahte İçkiden Zehirlendiği Öne Sürülen 9 Kişiden 7'sinin Hayati Tehlikesi Devam Ediyor

Kırıkkale'de sahte içki kullandığı iddia edilen 7 kişi hayatını kaybetti. İzmir'de ise, yine sahte içkiden zehirlendiği öne sürülen 9 kişi, hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan bu kişilerden 7'sinin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

GÜNDEM 09.10.2020, 14:13 Ecem Atabay
İzmir'de Sahte İçkiden Zehirlendiği Öne Sürülen 9 Kişiden 7'sinin Hayati Tehlikesi Devam Ediyor

Kırıkkale merkezinde son 3 günde farklı zamanlarda alkol alan 8 kişi bir süre sonra rahatsızlanınca Yüksek İhtisas ve Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan 8 kişinin ilk belirlemelere göre sahte içki kullandıklarını belirlendi. Tedavi altına alınan İ.Y, C.D, Ü.G, Y.M, H.V, M.Ö. ve A.B. hayatını kaybederken 1 kişinin ise yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

İZMİR'DE 7 KİŞİNİN HAYATİ TEHLİKESİ VAR

DHA'dan Halil İbrahim KARABIYIK  ve Fırat AKAY'ın haberine göre; Öte yandan İzmir'de kentin farklı ilçelerinde ve farklı zamanlarda iddiaya göre sahte içki kullandığı iddia edilen 9 kişide görme kaybı ve mide bulantısı şikayetleri görülmeye başlandı. Bu kişilerden H.Ş. (53), L.Ş. (64), H.Ç. (55), A.Ç. (51) ve U.Ç. (71) Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, T.Ç. (53), M.M. (71) ve M.Ç. (54) Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Y.K. (42) ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanelerde tedaviye alınan 9 kişiden 6'sının Konak, 1'inin Bayraklı, 1'inin Gaziemir ve 1'nin ise Karabağlar ilçesinden geldiği öğrenildi. Tedavisi süren kişilerden 7'sinin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Bu arada polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)
30°
parçalı az bulutlu
banner202