İzmir'de dolmuş şoförü, yol vermediği ambulans şoförünü darp etti

İzmir’in Bornova ilçesinde, korona virüsü şüphelisi hastayı taşıyan ambulansa yol vermeyen dolmuş şoförü, iddialara göre ambulans şoförünü darp etti.

GÜNDEM 25.07.2020, 17:50 Buse Erdil
İzmir'de dolmuş şoförü, yol vermediği ambulans şoförünü darp etti

Olay, dün 16.00 sıralarında Bornova ilçesi Kamil Tunca Bulvarı'nda meydana geldi. İddialara göre, korona virüsü şüphelisi bir hastayı taşıyan ambulans, hastaneye gitmek üzere sol şeritten ilerliyordu. Bu sırada sağ şeritten sol şeride geçen bir hatlı minibüs, ambulansa yol vermedi. Ambulansı sürücüsü Acil Tıp Teknisyeni D.E, sert bir fren yaparak kazayı kıl payı atlattı.

İHA'DA yer alan habere göre; Daha sonra trafiğin sıkışmasıyla beraber ambulans ve minibüs yan yana geldi. Bu sırada ambulans şoförü D.E, direksiyon başında cep telefonu ile uğraştığı öne sürülen minibüs şoförünü gördü, sözlü uyarıda bulundu. D.E'ye sözlü hakaretlerde bulunduğu ileri sürülen minibüs şoförü, aracından inerek ambulans şoförünü darp etti. Bu sırada ambulansın arka tarafında hastayla ilgilenen diğer sağlık çalışanları ise ambulanstan inerek minibüs şoförüne belinden sarılarak etkisiz hale getirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, minibüs şoförünü gözaltına aldı. Minibüs şoförü hakkında şikayetçi olan ve darp raporu alan ambulans şoförü D.E için beyaz kod verildi.

"SAĞLIKTA ŞİDDET YASASININ ESNETİLMEDEN UYGULANMASINI İSTİYORUZ"

Olayla ilgili konuşan Türk Sağlık Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Barış Koçak, "Pandemi süreci bitmemişken sağlık çalışanlarının dünyanın dört bir yanında kıymeti tekrar tekrar anlaşılırken, maalesef ki böyle üzücü olayların ülkemizde yaşanması biz sağlık çalışanlarının moralini bozmaktadır. Sağlıkta Şiddet Yasasının çıkmasına rağmen uygulanması konusunda bazı esneklikler maalesef bu olayların hala yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Biz bu yasanın esnetilmeden tavizsiz bir şekilde uygulanmasını istiyoruz. Bizim en büyük beklentimiz bu" dedi.

Yorumlar (2)
Cango Kara 2 yıl önce
ehliyetini elinden alın bir daha trafiğe çıkamasın.
Osman kaşık 2 yıl önce
Gereken cezanın verilmesi
Toplu taşıma işine son verilmesi
18°
açık
banner202