İzmir'de bin 85 adet tarihi eser ele geçirildi

İzmir'in Karabağlar ilçesine çok sayıda tarihi eser getirileceği bilgisi üzerine harekete geçen polis ekipleri, düzenledikleri operasyonla bin 85 adet tarihi eser ele geçirdi.

GÜNDEM 21.10.2022, 09:45
İzmir'de bin 85 adet tarihi eser ele geçirildi

İzmir'in Karabağlar ilçesine çok sayıda tarihi eser getirileceği bilgisi üzerine harekete geçen polis ekipleri, düzenledikleri operasyonla bin 85 adet tarihi eser ele geçirdi. Olayla ilgili 1 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.


İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Karabağlar ilçesine çok sayıda tarihi eser getirileceği bilgisi üzerine harekete geçti. Ekiplerin şüpheliler üzerinde yaptığı teknik ve fiziki takibin ardından, belirlenen adrese operasyon düzenlendi. Adreste yapılan aramalarda; Arkaik, Helenistik, Roma, İslami ve Bizans dönemlerine ait olduğu değerlendirilen bin 20 adet sikke, 19 adet yüzük ve parçası, 8 adet ok ucu ve parçası, 2 adet küçük kap, 25 adet obje ve parçası, 1 adet mühür, 1 adet haç şeklinde obje, 1 adet tasvirli taştan yapılmış insan yüzü ve kırık heykel parçası olmak üzere toplamda bin 85 adet tarihi eser ele geçirildi.


Öte yandan, olayla ilgili şüpheli C.K. hakkında adli işlem yapıldı.

Yorumlar (0)
26°
parçalı bulutlu
banner202