İzmir-Bergama Arası 40 Dakika Olacak

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu yaptığı açıklamada, İzmir, Aliağa, Çandarlı ve Bergama’yı kapsayan otoyolun 30 Ekim’de hizmete açılacağını bildirdi.

İzmir-Bergama Arası 40 Dakika Olacak

Açılacak otoyolla beraber artık Bergama’dan İzmir’e ulaşımın 40 dakikada sağlanabileceğini belirten Koştu, “Otoyolun hizmete girmesi bölgemiz açısından son derece önemli. Otoyol bölgemize önemli katkılar sağlayacak” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için son hazırlıklar devam ederken, Ulaştırma ve Altyapılar Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü'nden Bakırçay Bölgesi’ni ilgilendiren önemli bir açıklama geldi. Bakanlık 2017'de ihalesi yapılan İzmir- Menemen- Aliağa-Çandarlı- Bergama Otoyolu’nun 30 Ekim'de hizmete açılacağını duyurdu. İzmir- Çandarlı- Bergama arasındaki mesafeyi 40 dakikaya düşürecek projenin 30 Ekim'de hizmete açılacak olması bölgede yaşayanları heyecanlandırdı.

İzmir’e 40 dakika gibi bir zamanda ulaşmanın Bergama açısından son derece önemli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Otoyolumuz küçük bir bölümü dışında hizmete giriyor. Otoyolumuzun hizmete girmesini son derece önemsiyoruz. Hükümetimizin Kuzey Ege’ye Bergama’ya yaptığı bu hizmetlere sürekli yenileri eklenecek. Önümüzdeki yıllarda, Bergama’nın ve Kuzey Ege’nin yıldızının parladığını hep birlikte görüp, yaşayacağız. Ege Serbest Bölgesi, otoyol, Kuzey Ege Limanı, İZBAN gibi projelerin tamamlanması bölgemizi Türkiye’nin göz bebeği yapacak” dedi.

56 kilometresi otoyol, 40'ı bağlantı yolları olmak üzere toplam 96 kilometre ve 6 şeritli olarak yapılan yol üzerinde, 946 metre uzunluğundaki Buruncuk Tüneli, 12 köprülü kavşak, 2 hemzemin kavşak, 3 otoyol hizmet alanı, 6 viyadük, 38 köprü ve 182 menfeziyle ülkemizin en önemli projeleri arasında bulunuyor.

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu