İZELTAŞ'tan sağlık çalışanlarına destek: "25 bin siperlik üretiyoruz"

İZELTAŞ, koronavirüs pandemisiyle mücadele kapsamında sağlık çalışanları için 25 bin siperlikli maske üretiyor.

GÜNDEM 15.04.2020, 15:07
İZELTAŞ'tan sağlık çalışanlarına destek: "25 bin siperlik üretiyoruz"

İzmir El Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İZELTAŞ), tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) pandemisine karşı toplum sağlığını korumak adına canını dişine takarak çalışan sağlık çalışanlarına destek amacıyla Işıkkent’teki üretim tesislerinde 25 bin adet siperlikli maske üretiyor.

KENDİ İMKANLARIMIZLA YAPTIK

İZELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, bu dönemde risk altında büyük emeklerle mücadele eden sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, şunları söyledi: “Toplum olarak kendimizi, çalışanlarımızı korurken bir yandan da elimizde bulunan imkanları bu sürece destek olmak için kullanıyoruz. Bu konuda ilk günden bu yana kafa yorduk. Maskeleri tamamen kendi imkanlarımızla hazırladık. Ar-Ge ve proje ekibimiz tasarımını yaptı. Beş gün gibi kısa bir sürede kalıbını hazırladık. Üretim ekibimiz tüm teknik donanımlarını kullanarak büyük bir hevesle üretimi gerçekleştirdi." 

5 BİN SİPERLİK TESLİM EDİLDİ

Başkan Yorgancılar, açıklamasına şu şekilde devam etti: "5 bin adedi tamamladık ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim ettik. İlk planda sağlık çalışanlarımıza gönderilen bu siperlikli maskeleri, kendi çalışanlarımıza ve bayi çalışanlarımıza da gönderiyoruz. İhtiyaç halinde her zaman yeniden üretime hazır durumdayız. Bireylere ve kurumlara bu süreçte büyük sorumluluklar düşüyor. Hep birlikte bu süreci sağduyu ve dayanışma ile atlatacağız.”

Yorumlar (0)
20°
az bulutlu
banner202