İşte koronavirüsü kapsam dahiline alan özel sağlık sigortaları

Tüm dünyayı saran koronavirüs "pandemi" ilan edildiği için özel sağlık sigortası kapsamına girmiyordu. Ancak Acıbadem, Aillianz ve Maphre Sigorta yaptıkları poliçe değişiklikleri ile COVID-19 virüsünü poliçelere dahil ettiklerini açıkladı.

GÜNDEM 02.04.2020, 09:20 02.04.2020, 18:58
İşte koronavirüsü kapsam dahiline alan özel sağlık sigortaları

Sağlık Bakanlığı tarafından 11 Mart tarihinde yayınlanan kılavuza göre özel ve kamu hastanesi kavramı kaldırıldı. Buna göre bakanlığın ‘pandemi hastanesi' ilan ettiği tüm hastaneler ‘test, acil servis ve yoğun bakım' hizmetlerini ücretsiz yapmak zorunda.

Sözcü gazetesinden Mehtap Özcan Ertürk'ün haberine göre bunların dışında kalan corona virüsü tedavileri ise özel hastanelerde ücretlendiriliyor. Salgın hastalıklar poliçe dışında tutulduğu için özel sağlık sigortalarında devreye girmemesi vatandaşı isyan ettirdi.

LİMİTLER DAHİLİNDE EKLENDİ

Bunun üzerine son gelişmeleri yeniden değerlendiren üç sigorta şirketi Acıbadem, Allianz ve Maphre Sigorta poliçe kapsamında değişikliğe giderek müşterilerini mağdur etmeyeceklerini açıkladı.

Mapfre Sigorta'dan müşterilerine gönderilen mesajda, “Sağlık Bakanlığı tarafından pandemi hastanesi olarak belirlenen tüm özel hastanelerde, Covid-19 tedavisi ile sınırlı olmak üzere, ortaya çıkacak fark ücretleri ve tedavi giderlerini istisnai olarak ilgili salgın süresince mevcut poliçe teminat, network ve limitleri dahilinde jest uygulaması olarak ödeyeceğimizi belirtmek isteriz” denildi.

Yorumlar (0)
11°
açık
banner202