Ege Üniversitesi’nde koronavirüs şoku! Tüm ameliyatlar durduruldu

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalında yatmakta olan bir hastada Covid-19 çıktığı ve bu nedenle anestezi çalışanları karantinaya alındı. Ege Üniversitesi’nde elektif (acil dışı) ameliyatlar ikinci bir talimata kadar durduruldu.

GÜNDEM 13.09.2020, 11:02 muge
Ege Üniversitesi’nde koronavirüs şoku! Tüm ameliyatlar durduruldu

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde anestezi çalışanlarının izolasyona alınması üzerine tüm elektif (acil dışı) ameliyatlar ikinci bir talimata kadar durduruldu. BirGün gazetesinin haberine göre; Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalında yatmakta olan bir hastada Covid-19 çıktı. Bunun üzerine anestezi çalışanları karantinaya alındı. Başhekimlik, bunun üzerine elektif (acil dışı) ameliyatlar ikinci bir talimata kadar durduruldu.

BAŞHEKİMLİKTEN TÜM BÖLÜMLERE YAZI GÖNDERİLDİ!

Başhekimlik tarafından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin tüm ana bilim dallarına gönderilen yazıda, “Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda yatmakta olan Covid-19 tanılı bir hastadan kaynaklı kontaminasyon nedeniyle ‘rutini etkileyecek derecede’ anestezi çalışanının izolasyona alındığı belirtildi. Anestezi servisinde bir hastada Covid-19 belirlenmesi üzerine bölüm çalışanlarının bir bölümü karantinaya alındı. Bu nedenle hastanemizdeki elektif ameliyatlar ikinci bir talimata kadar durdurulmuştur” denildi.

Yorumlar (0)
14°
açık
banner202