Çin'de okuyan öğrencilerden Türkiye'ye destek mesajı!Haydi Türkiye, senin yanındayız...

Çin'de Türk dili okuyan öğrenciler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede Instagram hesabından Türkiye'ye başarı diledi.

GÜNDEM 29.03.2020, 09:05 29.03.2020, 21:23
Çin'de okuyan öğrencilerden Türkiye'ye destek mesajı!Haydi Türkiye, senin yanındayız...

Çin'in İstanbul Başkonsolosluğundan yapılan açıklamada, Çin halkının, 11 Mart'tan beri Asya kıtasının diğer ucundaki dost ülke Türkiye ile yakından ilgilendiği belirtilerek, "Bu mesaj, Çin'de 10 farklı üniversitede Türk dili okuyan öğrencilerden geliyor, biz de aracı olmak istedik. Haydi Türkiye!" denildi.

Çinli gençlerin Instagram üzerinde paylaştığı mesajda ise şu ifadelere yer verildi: 

"Birlikte daha güçlüyüz, birlikte sesimiz daha yüksek ve birlikte başaracağız. Haydi Türkiye, senin yanındayız."

Bu gönderiyi Instagram'da gör

“Birlikte daha güçlüyüz, birlikte sesimiz daha yüksek ve birlikte başaracağız. Haydi Türkiye, senin yanındayız." Çin 11 Mart'tan beri, Asya kıtasının diğer ucundaki dost ülke Türkiye ile yakından ilgileniyor. Bu mesaj, Çin’de 10 farklı üniversitede Türk dili okuyan öğrencilerden geliyor, biz de aracı olmak istedik. Haydi Türkiye! #birliktebaşaracağız #HayatEveSıgar #EvdeKalTürkiye @tc_istanbul @istanbulbuyuksehirbld @bursa_ab @bursabuyuksehir @edirnebelediye @ckalebelediye @kirklarelibelediyesi @kocaelibld @tdagbld @yalova__belediyesi @manisa_valiligi @manisabsb @anadoluajansi @trthaber @ntv @dha @ihacomtr @haberturk @cnnturk @sabah @atvturkiye @foxhaber @showtv @startv @kanald @tgrthaber @criturkish @deikiletisim @yonradyo

@ chinaconsul.ist'in paylaştığı bir gönderi ()

Yorumlar (0)
15°
açık
banner202