CHP'li Şakir Başak, Sakarya'da şiddete uğrayan mevsimlik tarım işçilerine ulaştı

CHP Konak eski ilçe başkanı Mehmet Şakir Başak, dün sosyal medya üzerinden yayılan Sakarya'daki tarım işçilerine şiddet olayında çalışmaya giden mevsimlik tarım işçilerine ulaştı.

GÜNDEM 05.09.2020, 22:19 Buse Erdil
CHP'li Şakir Başak, Sakarya'da şiddete uğrayan mevsimlik tarım işçilerine ulaştı

Mardin'in Mazıdağı ilçesinden Sakarya'ya fındık toplamaya giden mevsimlik tarım işçilerinin tarlanın sahibi olduğu ileri sürülen kişiler tarafından darp edilidği görüntüler sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. CHP Konak eski ilçe başkanı Mehmet Şakir Başak, darp edilen fındık işçilerine ulaştı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Başak şu ifadeleri kullandı;

"Dün sosyal medyada yayımlanmasıyla haberdar olduğumuz, bizi derinden üzen şiddet görüntülerinin üzerine Sakarya'ya mevsimlik işçi olarak çalışmaya giden aile ile iletişime geçtim. Yaşanan olayı birinci ağızdan dinledim. Çalıştıkları sürede işveren tarafından hakarete ve eziyete maruz kaldıklarından dolayı işi bırakmak istemeleri sonucu işveren ve çocukları tarafından şiddete maruz kalmışlar. Aile, zalim ve emek düşmanı olan işverenlerinin yaşattıkları bu elim olaydan sonra Sakarya halkından destek gördüklerini de bildirdiler. Irkçılığın ve şiddetin her zaman karşısında olduğumuz gibi, bu olayı Sakarya halkına mal edenlerin de karşısındayız. Unutulmamalıdır ki; saygı ve rahmetle andığımız Sakaryalı Ali Gaffar Okkan’ın halkın gönlünde edindiği yer ırkçılığa ve şiddete karşı verilecek en güzel cevap, en güzel duruştur. Ey kalbinde iyilik olan insanlar! Birleşelim... Birleşerek güçleneceğiz. Birleşe birleşe kazanacağız! Dünyayı ancak sevgi ve hoşgörü kurtaracak" 

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
banner202