CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Murat Koç'tan Koronavirüs'e karşı Karşıyakalılara dayanışma çağrısı!

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Murat Koç, Dünya'yı sarsan ve Türkiye'de her geçen gün artan Koronavirüs salgınına karşı haklı dayanışmaya çağıran bir açıklama yaptı.

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Murat Koç'tan Koronavirüs'e karşı Karşıyakalılara dayanışma çağrısı!

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Murat Koç yaptığı bir açıklama ile İzmirlileri dayanışmaya çağırdı.

İşte CHP Karşıya İlçe Başkanı Murat Koç'un o çağrısı:

Halkımızı dayanışmaya çağırıyoruz!

Yaşanan salgın ortamı hepimizi derinden sarsıyor, kaygılıyız. Sağlığımızı, sevdiklerimizi, bugünümüzü ve yarınımızı düşünüyoruz ama umutsuz değiliz. Ülke olarak en zor koşullar içinden sıyrılıp çıkmayı her zaman başardık yine başaracağız. Çünkü Ulu Önderimiz Büyük Atatürk’ün bize öğrettiği gibi “Umutsuz durum yoktur, umutsuz insan vardır”. Bizler hiçbir zaman umutsuz insanlardan olmadık, olmayacağız.
Ancak sadece umut etmenin gelecek güzel günlere ulaşmak için yeterli olmadığını da biliyoruz. Bu zor günleri atlatmak için daha çok çalışmak, daha çok dayanışma içinde olmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz.


Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu günden beri her zorluğun dayanışmayla, halkla birlikte aşılacağı bilinciyle hareket etmiştir. Bu zorluğun üstesinden gelmek için de tüm kurumların halkla birlikte olması, halkın desteğini alması gerektiği bilincindeyiz.


Cumhuriyet Halk Partili belediyeler bu nedenle, halkı dayanışmaya çağırdı. Belediye Kanunundan kaynaklanan bağış toplama yetkisini kullanan belediye başkanlarımızın çağrısını halk sahiplendi ve yoğun şekilde destekledi.


Salgın sürecinin başından beri halka yeterince bilgi vermeyen, süreci açık ve şeffaf biçimde yönetmeyen, dar gelirli halkın yanında değil sermayenin yanında olduğunu açıkça ortaya koyan siyasi iktidar, halkın gösterdiği bir desteği kesmek için hukuk ve ahlak dışı yollara yöneldi. Belediyelerin kanundan kaynaklanan bağış toplama yetkisini, “Yardım Toplama Kanunu’nu” bahane ederek engellemeye çalıştı. İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinin bağış hesaplarına hukuksuz şekilde bloke koydurdu.


Bundan bir yıl önceki yerel seçimlerde hukuk dışı tavırlarla halkın gönlünü ve desteğini kazanılamayacağını unutan siyasi iktidar şimdi de halkın bağışlarını zorla toplamaya, halkın belediyeleriyle kurduğu gönül köprülerini yıkmaya, derman belediyeciliğinin önünü kesmeye çalışıyor. Ancak bunu da başaramayacaklar.


Karşıyaka Belediyesi günlerdir salgının yarattığı sorunları çözmeye çalışıyor, yalnız yaşayan herkesin kapısını çalıyor, her gün telefonla arayıp hatırını soruyor, temel ihtiyaçlarını karşılıyor ve ortaya çıkan yoksulluğun etkilerini azaltmaya uğraşıyor.


Ancak Belediyenin imkanları bu faaliyetlerin daha iyi ve etkin şekilde yapılmasına yetmiyor. Karşıyaka Belediyesinin hepimizin desteğine ihtiyacı var.


Bu nedenle;
Halkımızı, oylarıyla seçip işbaşına getirdiği belediyelerine sahip çıkmaya çağırıyoruz. 


Karşıyaka’da, İzmir’de, yurdun ve dünyanın dört bir köşesinde yaşayan tüm Karşıyakalıları;


Karşıyaka Belediyesine sahip çıkmaya, Belediye Kanununda yer alan bağış kabul etme yetkisi çerçevesinde Karşıyaka Belediyesine bağış yapmaya, destek vermeye çağırıyorum.


Gün siyasi hesap yapma günü değildir.


Gün “Belediye başarılı olursa biz başarısız görünürüz” diye düşünüp belediye hizmetlerinin önünü kesme günü değildir.


Gün dayanışma günüdür.


CHP Karşıyaka İlçe Başkanı
Serdar KOÇ

Yorumlar (0)
açık
banner202