CHP İzmir gençliğinde kongre hareketliliği

Koronavirüs salgını nedeni ile gerçekleştirilemeyen Gençlik Kolları İzmir İl Kongresi için 9 Ağustos tarihi ön görülürken, kongrede yaşanacak rekabet çeşitli iddiaları da beraberinde getiriyor.

GÜNDEM 15.07.2020, 20:51 15.07.2020, 21:21 beril
CHP İzmir gençliğinde kongre hareketliliği

İZMİR GÜNDEM - Son dönemlerin en uzun süren adaylık maratonuna sahne olan CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı adaylık yarışında Mevcut İl Başkanı Ozan Uyan, Cevat Eren Arslan ve Mert Anıl Akgül adaylık için çalışmalarını sürdürüyor. 

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan

İl başkanı Uyan, adaylık noktasında henüz bir açıklama  yapmazken yakın çevresi ile yaptığı paylaşımlarda ‘Yapmak istediklerimi tamamlayamadım. Bir dönem daha görevi sürdürmek istiyorum’ ifadelerini kullandığı iddia ediliyor. Uyan’ı Gençlik Kolları Başkanları’nın yanı sıra, Karabağlar Meclis Üyesi, İl Gençlik Kolları Sekreteri Dila Koyurga ve CHP İzmir siyasetinin tanınan isimlerinden Gürkan Önalan’ın desteklediği iddia ediliyor.

Bayındır ve Torbalı gençlik kolları pandemi süreci öncesi Uyan’a destek açıklaması yapmıştı.

ARSLAN FAVORİ Mİ?

Arslan tarafında ise çalışmalar son derece hızlı ilerliyor. Gençlik Kolları İlçe Başkanlarının önemli bir bölümünün, Narlıdere Meclis Üyesi Erman Uzun, Konak Meclis Üyesi Orçun Altanhan, Gençlik Kolları Önceki dönem il yöneticileri Eren Polat ve CHP İzmir siyasetinin tanınan isimlerinden önceki dönem Foça Gençlik Kolları Başkanı Umut Hikmet’in desteklediği iddia edilen Arslan’ın adaylık noktasında yaptığı çalışmalarla ciddi bir rüzgar yakaladığı kulislerde konuşulurken, özellikle metropolün; Karabağlar, Konak, Çiğli’nin blok ve Karşıyaka delegasyonunun büyük bir bölümünün desteğini alan Arslan’ın seçimin favorisi olduğu iddia ediliyor.  

Cevat Eren Arslan

AKGÜL SON SÜRAT

Diğer bir aday Mert Anıl Akgül tarafında da çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Önceki dönem Seferihisar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Akın Emre İldeniz’in adaylıktan çekilmesiyle aday çıkan Akgül, adaylık için ciddi bir mesai harcıyor. Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Önceki dönem İzmir İl Gençlik Kolları Başkanları Sinan Sarıküse, Berk Ulusal, Mustafa Evsen, CHP İzmir siyasetinin tanınan isimlerinden Tarık Akbaba’nın, ve önceki dönem il yöneticisi Ömer Berk Gönençer’in Akgül için destek toplamaya çalıştığı iddia ediliyor.

Akgül’e ayrıca, metropolde Bayraklı ve Bornova’nın bir kısım delegasyonu ve İlçe Gençlik Kolları Başkanları destek veriyor.

Mert Anıl Akgül

AKGÜL TARAFINDA MYK HAREKETLİLİĞİ!

Mert Anıl Akgül’ün kongreyi kazandığı takdirde Gençlik Kolları Kurultayı’nda İrfan İnanç Yıldız ve Berk Ulusal’ında desteklediği mevcut Gençlik Kolları Genel Sekreteri Utku Caner Çaykara’yı Genel Başkan adaylığı noktasında destekleyeceği konuşulurken, listeye İzmir’den İrfan İnanç Yıldız’ın özellikle önceki dönemler Gençlik Kolları İl Yöneticisi, Güzelbahçe Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Günay’ın oğlu Onur Günay’ı MYK olarak yazdıracağı, Berk Ulusal’ın ise geçtiğimiz dönem Bayraklı Gençlik Kolları Başkanı Fırat Can Tan veya Buca’dan Mustafa Mazlumoğlu’nu MYK listesine yazdıracağı iddia ediliyor. Ayrıca Bornova İlçe Başkanı Burak Gülen’in Akgül’den önceki dönem il ana kademe yöneticisi, Ömer Yener’i MYK’ya istediği ve bu konuda uzlaşı sağlandığı konuşulanlar arasında.

Yorumlar (0)
25°
açık
banner202