Buca'da koronavirüse yakalanan anne ve kızına ilaç verilmedi

Buca’da koronavirüs testi pozitif çıkan anne ve kızına, 1 haftayı aşkın bir süredir karantinada olmalarına rağmen tedavi için ilaç verilmedi.

GÜNDEM 11.11.2020, 14:58 ecem ata
Buca'da koronavirüse yakalanan anne ve kızına ilaç verilmedi

İzmir’de Covid-19 vakaları her geçen gün artıyor. Hastaların birçoğu tedavi sürecini evinde geçiriyor. Vakalarda artışla birlikte Covid-19 testi pozitif çıkan yurttaşlara filyasyon ekipleri gönderilmeyerek ilaç dahi verilmemeye başlandığı kaydediliyor.

Birgün'den Aycan Karadağ'ın haberine göre; Buca’da yaşayan anne ve kızının, 4 Kasım'da halsizlik şikâyeti ile gittikleri Tınaztepe Hastanesi’nde yapılan Covid-19 testleri pozitif çıktı.

Buca İlçe Sağlık Müdürlüğü, anne ve kızına evde kalarak karantinaya girmeleri gerektiğini ve evlerine filyasyon ekibi göndereceklerini ifade etti. Anne ve kızı evde kendilerini karantinaya alırken, 5 Kasım'dan beri evlerine filyasyon ekibinin gelmediğini ve ilaç getirmediklerini açıkladı.

ÖLSEK KİMSENİN RUHU DUYMAYACAK

BirGün’e konuşan ismini vermek istemeyen anne, “Bize karantinaya girin dediler. Evde 1 haftayı geçti karantinadayız. Filyasyon ekibi gelecek dediler ne gelen var ne giden. İlaç almadık. Öylece hastalığın geçmesini bekliyoruz. Ölsek kimsenin ruhu duymayacak. Arıyoruz gerekli yerleri geri dönüş sağlanmıyor. CİMER’e bile yazdık ama geri dönüş olmadı. Kendim için değil kızım için korkuyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
açık
banner202