Bayraklı'nın Mandolin Orkestrasına yoğun ilgi

Türkiye'de bir ilçe belediyesi bünyesinde kurulan ilk mandolin orkestrası olan ekip, Cumhuriyetin 100'üncü yılına ithafen seyirci karşısına çıktı.Bayraklı Belediyesi TOBAV Mandolin Orkestrası, Cumhuriyetin 100'üncü yılına ithafen Şef Uğur Sayınbatur yönetiminde yaza merhaba k.

GÜNDEM 07.06.2023, 15:20
Bayraklı'nın Mandolin Orkestrasına yoğun ilgi

Türkiye'de bir ilçe belediyesi bünyesinde kurulan ilk mandolin orkestrası olan ekip, Cumhuriyetin 100'üncü yılına ithafen seyirci karşısına çıktı.


Bayraklı Belediyesi TOBAV Mandolin Orkestrası, Cumhuriyetin 100'üncü yılına ithafen Şef Uğur Sayınbatur yönetiminde yaza merhaba konserinde sahneye çıktı. Sanat yönetmenliğini dünyaca ünlü Orkestra Şefi Gürer Aykal üstlendi. Genel koordinatörlüğünü TOBAV İzmir Şubesi Temsilcisi Hale Gökalpsezer'in yaptığı orkestranın konzertmeister görevini ise Bülent Yazıcı yürüttü. Emekli müzik öğretmenleri başta olmak üzere gönüllü mandolin sanatçılarının sahne aldığı konserde gece boyunca; dünya klasiklerinin sevilen aryaları, film müzikleri, valsler seslendirildi. Ege'nin karşı kıyılarından ezgilerine de yer verilen konserde Greek Potprisi ile barış, dostluk ve kardeşlik mesajları verildi. Yaza merhaba konserinde İzmirli sanatseverlerle buluşan orkestra, başarılı performansıyla konser sonunda uzun süre ayakta alkışlandı. TOBAV İzmir Şubesi temsilcisi Hale Gökalpsezer, desteklerinden dolayı Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'a teşekkür etti. Başkan Yardımcısı Ahmet Acar, konser sonunda sanatçıları kutlayarak, çiçek takdim etti.


Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da, “Türkiye'de, bir ilki gerçekleştirdik ve TOBAV iş birliğiyle Bayraklı Belediyesi Mandolin Orkestrasını kurduk. Amacımız; mandolini toplumun her kesimine tanıtmak. Bu çerçevede belirli aralıklarla düzenlenen konserlerde tüm İzmirlilerin beğenisini kazanan orkestramızı ve değerli sanatçılarımızı kutluyorum. Alkışlar sanatçılarımız için” dedi.

Yorumlar (0)
20°
parçalı az bulutlu
banner202