Başkan Koştu, 8 aylık hedeflerini açıkladı

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama’da yapılan projelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 24.07.2023, 13:38
Başkan Koştu, 8 aylık hedeflerini açıkladı

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama’da yapılan projelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Koştu, "Geçtiğimiz yıl 274 tane TOKİ konutunu teslim ettik. Bin adet konutumuzun da kuraları Mart ayında çekildi. Bu bin konutun çok yakın zamanda projelendirilmesi tamamlanması ve temellerin atılmasını umut ediyoruz" dedi.


Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, seçimlerden önce bitirilen ve bitirilmek üzere olan projelerle ilgili açıklama yaptı. Vizyon projelerle kağıt üzerinde değil uygulamalı belediyecilik yaptıklarını belirten Koştu, Bergama’ya hizmetlerin devam edeceğini açıkladı. Hakan Koştu; “Geçtiğimiz yıl 274 tane TOKİ ( Toplu Konut İdaresi) konutunu teslim ettik. Bin adet konutumuzun da kiraları Mart ayında çekildi. Bu bin konutun çok yakın zamanda projelendirilmesi tamamlanması ve temellerin atılmasını umut ediyoruz. Bergama’ya biz eğer il yapacaksak TOKİ konutlarının da daha çok artmasını sağlamamız gerekiyor. TOKİ ile birlikte Bergama’nın barınma sorununu da çözüyoruz” dedi.Bergama’ya Diş Hastanesi ve KYK açılıyor


Açıklamasında Bergama’da açılacak Yeni Diş Hastanesi’ne de değinen Koştu; “Önümüzdeki 8 ayda hizmete alacağımız önemli yatırımlardan bir tanesi Diş Hastanesi. Eski devlet hastanesi arsası üzerine 20 ünitelik Diş Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’ni tamamlıyor büyük bir eksiği kapatmış oluyoruz. Eğitim konusunda gençlere uygun imkanları oluşturuyor, barınma sorunlarını çözüyoruz. Toplam 27 milyon TL yatırım yaparak KYK Öğrenci Yurdu’nu tamamladık ve hizmete açtık" açıklamalarında bulundu.Vizyon projelerden Bergama Çevre Yolu hizmete açıldı


Çevre yolunun trafikte rahatlama getirdiği vurgulayan Hakan Koştu, “Giriş çıkış kavşaklarında düzenleme devam ediyor, hizmete açtığımız ilk günden itibaren Bergama trafiğinde bir rahatlama meydana geldi. Adnan Menderes Bulvarı üzerinde oturan vatandaşlarımızı kamyon gürültüsünden, egzoz gazından kurtardık. Kavşak düzenlemeleri bittiğinde şehir içinde transit araç geçişini görmeyeceğiz. Bu bizim için çok önemli, Adnan Menderes Bulvarı’nı da Karayolları Genel Müdürlüğü ile birlikte hızlı biçimde yapacağız. Bergama’nın batı girişinden doğu çıkışına (SGK binasından İvrindi kavşağına kadar) olan bölümü yapacağız ve çok güzel bir bulvar elde edeceğiz. Işıklandırmasıyla, yürüyüş ve bisiklet yoluyla mükemmel bir bulvarı Bergama’ya kazandırmış olacağız” şeklinde konuştu."Gençlik Merkezi’nin temelleri atıldı"


Gençlik Merkezi’nin temellerinin atıldığını ve bu sene tamamlamayı hedeflediklerini dile getiren Başkan Koştu, "Hızla yükselen merkezimizi 2023 sonunda tamamlamayı hedefliyoruz. Seçimlerden önce açılışını tamamlayarak hizmete açacağız" diye konuştu."Güneş Enerji Santrali aktif biçimde çalışıyor"


Bergama Belediye’sine gelmeden önce verdiği sözlerden birisini daha tamamladıklarını vurgulayan Başkan Koştu, "Güneş Enerji Santralini Bergama’mıza yakışır biçimde tamamladık. Projeyle belediyeye gelir getiriyoruz. Yaptığımız en isabetli yatırımlardan birisi olan Güneş Enerji Santrali daha palacebet da artırmayı planlıyoruz" dedi.


Başkan Koştu, 8 aylık hedeflerini açıkladı

Yorumlar (0)
26°
parçalı bulutlu
banner202