Başkan Aksoy'un da gözaltına alındığı operasyonda şüphelilerin işlemleri sürüyor

İzmir'in Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile yardımcılarının da bulunduğu toplam 26 kişinin dün gözaltına alındığı operasyonda, şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

GÜNDEM 21.11.2020, 17:23 ecem ata
Başkan Aksoy'un da gözaltına alındığı operasyonda şüphelilerin işlemleri sürüyor

İzmir'in Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile yardımcılarının da bulunduğu toplam 26 kişinin dün gözaltına alındığı operasyonda, şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

DHA'nın haberine göre; Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, CHP Genel Merkezi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen ve daha sonra partisinden istifa eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve aralarından yardımcılarının da bulunduğu kişilere yönelik dün sabah operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile birlikte 26 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. 'İhaleye fesat karıştırma ve tehdit' suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında belediye binasında polis arama yaptı. Bu arada Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'la gözaltına alınanlar arasında, Başkan Yardımcısı Mehmet Cin, Mali İşler Daire Başkanı Mustafa İlhan, Satın Alma Müdürü Teoman Tuna, muhasebe Müdürü Nagehan Karaca, Fen İşleri Müdürü Gazi Koşum, Şantiye Şefi Kenan Yasatürk ile bazı hurda firmaları sahipleri ile bazı belediye personelinin bulunduğu bildirildi. Haklarında 'rüşvet, zimmet, görevi kötüye kullanma' gibi çok sayıda suçlama bulunan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü ifade edildi. Soruşturma kapsamında 3 kişinin de aranmasının sürdüğü kaydedildi.

İDDİALAR ŞÖYLE

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde kullanılmak üzere 45 aylığına 37 milyon bedelle 22 çöp kamyonu kiralandığı belirtilirken, uzmanlar 22 çöp kamyonunun satın alındığı takdirde yaklaşık 6 milyon TL gibi bir maliyete sahip olacağını söyledi. Ayrıca söz konusu ihalenin, çöp kamyonları teslim alındıktan 8 gün sonra ve hukuka aykırı bir şekilde yapıldığı iddia edildi. Ayrıca Aksoy'un, belediyeye ait 161 ton hurdayı, kişisel borcunun ödenmesi karşılığında bir hurda firmasına bedelsiz verdiği ileri sürüldü. Serdar Aksoy'un, belediye iştiraki Meta-Su A.Ş'de şirket müdürü olduğu ve huzur hakkı adı altında aylık 10 bin TL aldığı da iddialar arasında yer aldı.

Yorumlar (0)
banner202