Aziz Nesin BEM’de yeni dönem kursları başlıyor

Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM), 7’den 70’e herkese yönelik sanat, hobi ve yabancı dil kurslarıyla kentin eğitim ve sosyal hayatına katkı sunuyor.Geçtiğimiz yıllarda Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) için Bucalı

GÜNDEM 20.07.2023, 13:22
Aziz Nesin BEM’de yeni dönem kursları başlıyor

Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM), 7’den 70’e herkese yönelik sanat, hobi ve yabancı dil kurslarıyla kentin eğitim ve sosyal hayatına katkı sunuyor.


Geçtiğimiz yıllarda Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavları (YKS) için Bucalı öğrencilere ders desteği veren Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM), hizmet içeriğini yeniledi. Mayıs ayı itibarıyla merkezde her yaştan Bucalıya yönelik sanat, hobi ve yabancı dil kursları başladı. Merkezde, ağustos ayında da yetişkin makrome, yetişkin punch nakışı, dekoratif ev aksesuarları kursları ile Bucalı çocuklar için çevre konusunda farkındalık oluşturmaya yönelik geri dönüşüm atölyesi açılacak. Son başvuru tarihi 31 Temmuz Pazartesi olarak belirlenen kurslar için 0 232 439 10 10 (3535 – 3536) numaralı telefondan bilgi alınabileceği belirtildi.


Yabancı dil kurslarında da yelpazeyi genişletmeye hazırlanan merkezde, İngilizce ve Fransızca’nın yanı sıra Kore ve Japonca dillerinde de eğitim verilecek. Buca Halk Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından verilecek derslerin Eylül ayında başlaması planlanıyor.


Öte yandan, geçtiğimiz haftalarda öğrencilere ücretsiz LGS tercih danışmanlık hizmeti veren Aziz Nesin BEM’de, 24 Temmuz ile 4 Ağustos tarihleri arasında yine ücretsiz YKS Tercih Günleri düzenlenecek.


Aziz Nesin BEM’de yeni dönem kursları başlıyor

Yorumlar (0)
20°
açık
banner202