Aliağa'da tiyatro şöleni ‘Şeker Portakalı' ile başladı

Aliağa Belediyesi ile SOCAR Türkiye iş birliğinde hazırlanan Aliağa Sanat Günleri'nde tiyatro şöleni dünyanın en iyi çocuk klasiklerinden olan ‘Şeker Portakalı' ile başladı.Dünya çocuk klasiklerinin en güzel ve en özel eserlerinden biri olan ‘Şeker Portakalı'nın tiyatro uy.

GÜNDEM 06.07.2023, 08:04
Aliağa'da tiyatro şöleni ‘Şeker Portakalı' ile başladı

Aliağa Belediyesi ile SOCAR Türkiye iş birliğinde hazırlanan Aliağa Sanat Günleri'nde tiyatro şöleni dünyanın en iyi çocuk klasiklerinden olan ‘Şeker Portakalı' ile başladı.


Dünya çocuk klasiklerinin en güzel ve en özel eserlerinden biri olan ‘Şeker Portakalı'nın tiyatro uyarlaması Aliağa'da minik sanatseverlerle buluştu. Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu'nda iki seans halinde sahnelenen oyuna minikler yoğun ilgi gösterdi. Aileleriyle birlikte açık havayı dolduran minikler, tiyatronun keyfini doyasıya çıkardı.


Aliağalı miniklerin yaz tatiline renk katacak oyunlar 23 Ağustos'a kadar Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu'nda 20.00 ve 21.30 seansları ile sahnelenmeye devam edecek. Çocukların yaz tatilini tiyatro ile iç içe geçirmelerini sağlayacak oyunların isim ve gösterim tarihleri şöyle:


12 Temmuz Çarşamba: Alice Harikalar Diyarında


19 Temmuz Çarşamba: Kuğu Gölü Balesi


26 Temmuz Çarşamba: Karlar Ülkesi


2 Ağustos Çarşamba: Çizmeli Kedi


9 Ağustos Çarşamba: Hayvanat Bahçesi


16 Ağustos Çarşamba: Mahşer-i Cümbüş


21 Ağustos Pazartesi: Mor Başlıklı Kızın Hikayesi


22 Ağustos Salı: Hanegiller


23 Ağustos Çarşamba: Küçük PrensTüm gösterimler ücretsiz


Yetişkin ve çocuk tiyatrolarının ücretsiz giriş biletleri, gösterimlerden önceki her pazar günü 09.00-19.00 saatleri arasında Ulaş Bayam Açık Hava Tiyatrosu Gişesi, Yeni Şakran ve Helvacı hizmet birimlerinde dağıtıma çıkarılıyor.

Yorumlar (0)
28°
parçalı bulutlu
banner202