Akşener'den Moskova'ya giden Erdoğan'a: Onlar sana kapı önünde beklemeyi layık gördü, sen ayaklarına gidip teşekkür ettin, yazıklar olsun

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

GÜNDEM 10.03.2020, 10:28 10.03.2020, 13:40
Akşener'den Moskova'ya giden Erdoğan'a: Onlar sana kapı önünde beklemeyi layık gördü, sen ayaklarına gidip teşekkür ettin, yazıklar olsun

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Sayın Erdoğan bilmez ki mehmetçik son nefesini verdiğinde geride kalanların da nefesleri düğümlenir. Koskoca bir ailenin nefesi durur. Bunlar Erdoğan'ın umurunda olsaydı evlatlarımızı yitirdikten iki gün sonra gülebilir, şaka yapabilir miydi? Bu cahillik Putin ziyaretinde bir kez daha kendini gösterdi. Soçi'ye uymayan Rusya ve Esad oldu, görüşme talebini yapan biz olduk. Moskova'da kazanan Rusya ve Esad oldu geri adım atan biz olduk. Biz Türkler tarihimizde çok savaşlar kaybettik ama onurumuzu hiçbir kapıda bırakmadık. Altı yüz yıllık devletimizi kaybettik ama onurumuzu hiçbir kapıda bırakmadık. Tarih boyunca kaybettiklerimizin yerine yenilerini koyabildik, yeni bir cumhuriyet kurduk. Bu nedenle Rusya'ya giderken milletçe senden tek bir beklentimiz vardı canını ortaya koyan mehmetçik kadar onurlu olmandı. Sense gittin o onurun onda birini masa başında gösteremedin. Gittik kapılarda bekletilmeye razı olup üstüne bir de kabul edildiğiniz için Putin'e teşekkür ettin. Dostun Putin kapıda beklemeni bütün herkese gösterip bizi rezil etti. Sayın Erdoğan hani itibardan tasarruf olmazdı? Onlar sana kapı önünde beklemeyi layık gördü, sen ayaklarına gidip onlara nasıl teşekkür edebildin? Yazıklar olsun."

"Allah Hatay'ı vatan toprağına katanlardan razı olsun. Moskova protokolü bir ara çözümdür. Bu ara çözümü kalıcı hale getirebilmek için devleti yönetenlerin aklını başına alması gerekir. Bir, bu kadar önemli konularda kararları sarayında tek başına alma. Dışişleri bakanlığı genel kurmak bakanlıklarından seçenekli çözümler üretmelerini iste. İki, milli meselelerde adımlar atmadan önce muhalefet partileriyle istişare et. Bu kadar hata yaptıktan sonra muhalefetten ayrıntılarını, niçinlerini bilmediği politikalara detsek vermelerini bekleyemezsin. Dört, Türkiye sığınmacı yükünü elbette taşımak zorunda değil. Sınırlarını açarken şahsi kızgınlıklarla ergen siniriyle hareket etmek, haklı olan Türkiye'yi insan kaçakçısı devlet konumuna düşürüyor. Avrupa'yı gerçeklerle yüz yüze getirmenin daha sağlıklı akıllıca yöntemleri olduğunu unutma."

"(Gazetecilerin tutuklanmasına tepki) "Meseleye sadece onların istediği pencereden bakmamızı istiyorlar. Son günlerde gazetecilere yapılan operasyonların arkasında bunlar var. Libya'da şehit olan istihbaratçımızın haberini bahane edip FETÖ'nün hedefindeki gazeteciyi hapse gönderiyorlar. Madem şehit istihbaratçımızın cenazesi gizliydi neden siyasi parti temsilcileri davet edildi? İlla ki soruşturacaksanız gizli kalması gerektiğine inandığınız o cenaze töreninden bilgi aktaranları soruşturun. Bu açıklara göz yumduktan sonra haberi yapan gazetecileri hapse göndermek en kolayı. Üstelik bunu FETÖ'cü yöntemiyle yapmak en kolayı."

Ayrıntılar geliyor...

Yorumlar (0)
27°
açık
banner202