AK Partili Kırkpınar'dan, terör örgütünün kaçırdığı evlatları için eylem yapan annelere destek

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar'dan Diyarbakır'da HDP İl Binası önünde dağa kaçırılan çocukları için eylem yapan annelere destek açıklaması yaptı.

AK Partili Kırkpınar'dan, terör örgütünün kaçırdığı evlatları için eylem yapan annelere destek

AK Parti İzmir Mİlletvekili Yaşar Kırkpınar, evlatları PKK terör örgütü tarafından kaçırılaran annelerin, Diyarbakır'da HDP İl Binası önünde yaptıkları eyleme dikkat çekerek bu eylemin gün geçtikçe büyüdüğünü ifade etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Yaşar Kırkpınar şunları söyledi:
"AK Parti ve hükümet olarak evlatları için eylem yapan annelerin yanındayız.“Hacire anne” olarak anılan Hacire Akar’ın tek başına  başlattığı eylemde aile sayısı her geçen gün artarken, insan hakları, barış ve demokrasi diyerek bugüne kadar terör ve terörü destekleyen gruplara her türlü desteği veren sözde enteller, sivil toplum örgütleri ve ana muhalefet partisinin bu hususta sessiz kalması gerçek niyetlerinin demokrasi ya da insan hakları olmadığını ortaya koymuştur.Türkiye'deki çeşitli gelişmelerde açıklama yapan sözde akademisyenlerin bu konu ile ilgili olarak tek kelime açıklama yapmazken, bölgedeki hendeklerin kapatılması için sözüm ona sözde akademisyenler açıklama yaptıkları zaman, devleti en ağır dille suçlayıp, kınadıkları zaman CHP bunlara arka çıkıyordu. Ama görüyorsunuz ne o akademisyenlerden ne de CHP'den ses çıkıyor. Genel Kurulda, muhalefet partisinin milletvekilleri söz aldığında insan haklarından, eşitlikten, yaşama hakkından bahsederler. Peki, bu insanların hakkı yok mu? Nerede kaldı sizin bahsettiğiniz insan hakları… Her fırsatta hükümeti eleştiren ana muhalefet partisi ve sözde sanatçılar, bu konu ile ilgili neden tek açıklama yapmazlar. Kör mü? sağır mı? "


CHP'YE ELEŞTİRİ
Yaşar Kırkpınar, "Her konuya yorumu olan CHP'nin sözcüleri ve yöneticileri tek kelime edemiyorlar, etmeyecekler. Çünkü ortaklıklarına zarar gelir. Bu konuyla ilgili tek bir açıklama yapamayacaklar. Ama biz en değerli varlıklarını, evlatlarını eli kanlı bir terör örgütünden kurtarma mücadelesi veren annelerin ve ailelerin yanındayız.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vurguladığı gibi inanıyoruz ki annelerin bu onurlu direnişi terör örgütüne diz çöktürecektir. Hükümetimiz ailelerimizin, annelerimizin yanında… Dün Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk, anneleri ziyaret ederek partimizin ve hükümetimizin desteğini beyan etti. Buradan tüm sivil toplum kuruluşlarımızı, sanatçılarımızı, akademisyenlerimizi, bu sese kulak vermeye davet ediyoruz. Bilinmelidir ki; tarih annelerin mücadelesine destek verenleri de bu sesi duymayanları da yazacak.” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
-1°
açık